Az igaz szeretet 10 titka

Alapvető igény, hogy vágyunk a szeretetre, szeretettel teli kapcsolatokra. Rengeteg ember él mégis egyedül vagy üres, boldogtalan kapcsolatban. Mi a titka a szeretetnek? Miből táplálkozik? Hogyan lehet jól szeretni? Adam Jackson egy könyvében a szeretetkapcsolatok sajátosságait vesézi ki mester és tanítványa dialógusokon keresztül.

A könyvből az Életszépítők oldalon szemléztek, az összeállítás az alábbi pontokkal kezdődik.

Az igaz szeretet első titka: a gondolat ereje

A szeretet a gondolattal kezdődik. A szeretettel teli gondolatok szeretettel teli életet és szeretettel teli kapcsolatokat hoznak létre. Gondold végig, mennyi rosszindulattal, megkeseredett, búskomor emberrel találkozol nap mint nap – akárcsak az interneten. Ha a szeretetlenséggel, ránk zúduló gyűlöletfolyammal ölni lehetne, vajon hányan maradnánk életben? A szeretetlenség így is öl – a lélekre megy.

Az igaz szeretet második titka: a tisztelet ereje

Mindenekelőtt magadat kell tisztelned. Ha nem tiszteled magad, nem szereted magad. Ezért fontos, hogy magadon dolgozz (önismeret), és az elakadásaidat kibogozd – ne félj ehhez segítséget kérni! Aki nem tiszteli-szereti önmagát, nagy eséllyel olyan kapcsolatokat működtet, melyekben nincs elég szeretet. S bár szenved ettől, mégis megerősítésként fogja fel. Megérdemelt szeretetmegvonásnak. Ördögi kör.

Az igaz szeretet harmadik titka: az adni tudás ereje

Ha szeretetet akarsz kapni, egyszerűen csak adnod kell. Jó hangzik…, de akadályozott átvinni a gyakorlatba, mert színre lép az önvédelmi pajzs, az egó. Szeretni azt jelenti, hogy egy részt adsz magadból, viszonzást nem kérve, feltételek nélkül. Cselekedj jót, csak úgy! Ha tiszteled magad (ld. előző pont), nem kell tartanod attól, hogy visszaélnek vele, képes leszel kiegyensúlyozott szeretet-kapcsolatokat működtetni. Tanulj meg szelektálni, de a szeretet útján.

Az igaz szeretet negyedik titka: a barátság ereje

A szerelem sokkal több két ember közötti romantikus vonzalomnál. A lényeg a gondoskodásban van, abban, hogy mellette legyünk a másiknak, ha szükség van ránk, ezért az igazi szerelem barátság is egyben. Ha igazi szerelmet akarsz találni, először igazi barátot kell találnod. Gyakran hisszük, hogy az erős fizikai vonzalom a legfontosabb, de észre kell vennünk, mit takar a külső, mi rejtőzik az emberben. Az igazi szerelem alapja nem a fizikai vonzalom, hanem a barátság. A barátság táptalaj, ahol a szerelem életre kelhet. Ha szerelmet akarsz vinni egy kapcsolatba, először barátságot kell vinni bele.

A felsorolás folytatása az Életszépítők oldalán olvasható.