CALL GIRL ajánló – Mihez kezd az ember, ha egyszercsak elveszíti a munkáját és egy teljesen más közegben kell helytállnia?

Call Girl

Jó napot, Piroska vagyok. Miben segíthetek?

Hallo, ich bin Piroska. Was kann ich für Sie tun?

Hey, Piroska speaking. What can I do for you?

Hola! Soy Piroska! En qué le puedo ayudar?

Mit keres egy színésznő egy multinacionális cégnél? Pénzt, mint mindenki más. Mit csinál egy színésznő, ha nincs színpadon? Például a hangját használja, csak más célokra. Manapság rengeteget halljuk, hogy több lábon kell élni. De ez hogy is néz ki a való életben?

Mészáros Piroska saját élményeit osztja meg arról, hogy milyen két lábbal a földön élni, és hogy hogyan találta meg a helyét színésznőként egy multinacionális cég call centerében.

Call Girl

Mészáros Piroska 2008-ban végzett a Színház –és Filmművészeti Egyetem Színész szakán Zsámbéki Gábor és Zsótér Sándor osztályában, majd a Nemzeti Színházhoz szerződött, ahol 2013-ig társulati tag volt, azóta pedig szabadúszó színésznőként dolgozik. Megfordult több színházban, és filmsorozatban, de a színészi pálya kiszámíthatatlansága miatt jött egy olyan időszak az életében, amikor nem voltak színházi felkérései, végül 2017-ben 9 hónapig egy multinacionális cég call centerében dolgozott német és angol nyelvű telefonos ügyfélszolgálatosként.

Az előadásban a színésznő saját szavaival meséli el, hogy miképpen egyeztethető össze ez a két látszólag összeegyeztethetetlen szakma, miközben a vetítővásznon életre kel a magyarországi call centerek világa, megjelennek az irodai dolgozók, és bepillantást nyerünk abba, hogy milyen a multis társas magány.

Call Girl

„We create value through talented people” Értéket alkotunk tehetséges emberek által. Ha mondjuk ez egy színház motivációs plakátja lenne, azt mondom, kicsit banális, de jó mottó. De mi a franc köze van ennek egy multinacionális céghez? És mi közöm van nekem egy multinacionális céghez?

Egy csomó elméleti és gyakorlati kérdés merült fel bennem az érték, az alkotás, a tehetség és a call center szavak fúziójával kapcsolatban. Félek, hogy színészként mindent elveszítek, amiért eddig megdolgoztam. Azt tudom, hogy a színházi szakma szemében te vagy színész vagy, vagy nem. Magyarországon még nem elfogadott az, hogy Te egy színész vagy, aki mondjuk egy call centerben is dolgozik.

CALL GIRL

Társírók: Mészáros Piroska és Boronkay Soma

Előadó: Mészáros Piroska

Rendező: Spáh Dávid

Dramaturg: Boronkay Soma

Zeneszerző: Szöllősi János

Dalszövegek: Mészáros Piroska

Technikus: Balázs Krisztián

Jelmeztervező: Butor Kriszta

Koreográfus: Simányi Zsuzsanna

Videók: Nemes Oresztész, Spáh Károly, Gerson Sára, Nemes Fruzsina

Rendezőasszisztens: Kovács Zsuzsanna / Fazekas Anna

Produkciós vezető – Gáspár Anna

Támogató: UMBRELLA

Call Girl

Balatoni József, Jocó bácsi ajánlója az előadásról:

“A Call Girl egy társadalmi jelenségre hívja fel a figyelmet: mi történik akkor, amikor valaki elveszíti a munkáját, és különböző okok miatt a szakmájában nem is kap lehetőségeket. Mihez kezd akkor az első sokk után? Hogyan dolgozza ezt fel, és hogyan tud beilleszkedni egy számára ismeretlen, és sokszor idegen, multinacionális környezetbe? Egy színésznő hirtelen egy személytelen közegben találja magát, ahol nincs rivalda, nincs taps. Van viszont fix fizetés, kiszámíthatóság. Mészáros Piroska zseniálisat alakít benne, Spáh Dávid egyedi rendezői megoldásai pedig igazán különlegessé teszik ezt a darabot.

Mindenkinek látni kell, mert amennyire szomorú, annyira vidám is: másfél óra kikapcsolódás, miközben azért az embernek folyamatosan jár az agya, és óhatatlanul is végiggondolja, mi lenne, ha…”

Call Girl – Centrál Színház

Április 19 – 19:30