Tedd gyerekbaráttá a karácsonyfát!

Szép a hatalmas fenyőfa a nappaliban, de mit tehetünk, ha nem szeretnénk, hogy a babánk belecsimpaszkodjon, széttörje a díszeket, vagy esetleg magára borítsa az egész karácsonyfát? Az alábbiakban következzen néhány tipp a bababarát karácsonyfára.

A Családinet írása azoknak a szülőknek szól, akik szeretnék biztonságossá tenni a karácsonyfát a kisgyermekük számára is.

Tegyük a karácsonyfát az asztalra!

Amíg kúszó-mászó baba van a családban, lehet, hogy mindenki jobban jár egy kisebb méretű fával, amit az asztalon helyezhetünk el, így tartva biztonságban a kicsitől.

Fények helyett színes girlandok

Bár a karácsonyfa alapját képezik a fények, az elektromos tárgyak könnyen jelenthetnek veszélyt a kíváncsi kisgyerekre. Díszíthetjük helyettük a fát színes, puha girlandokkal, amelyeket kedvére levehet, nézegethet anélkül, hogy akár a díszben, akár magában kárt tenne.

Kerítsük körbe a fát

Ha van otthon babakarámunk vagy egyéb mobil „kerítésünk”, egyszerűen körbe tudjuk keríteni a karácsonyfát, így tartva távol a kíváncsi kis kezektől. Az internetről akár külön erre a célra gyártott kerítést is rendelhetünk.

Találsz még jó ötleteket a biztonságos karácsonyfával kapcsolatban a csaladinet.hu cikkében. Olvasd el!