Őszi geoboardok a játékos fejlesztéshez

gesztenye

Őszi geoboardok a játékos fejlesztéshez

Őszi geoboardok készültek a gyerekek nagy örömére! És a mindig nagyszerű fejlesztőjátékokat ajánló Gyereketető Facebook posztja meg is mutatta, hogyan!

A geoboard egy olyan fejlesztőeszköz és játék, amelyet minden alsós gyereknek használnia kellene – vélekedik a gyereketeto.hu szerzője.

Mi mindenre használhatók a geoboardok?

• először is, csak úgy… a gyerekek szeretnek vele mintákat kirakni – a legtöbbször el sem nevezik az alkotásaikat, csak magában a mintázatban gyönyörködnek. Eközben persze fejlődik a finommotorika, a kreativitás.
  • adott mintát is adhatunk a gyerekeknek, hogy készítsék el a rajz alapján: ez a vizuális figyelmet, észlelést fejleszti, valamint a téri tájékozódást, és persze a tervezés képességét segíti.
  • betűk, számok tanulása során nagyon hasznos. Könnyebben megy a betű/szám leírása, ha előtte a forma rögzül a kis ujjakban, illetve a fejekben.
  • geometriai formák, alakzatok tanulásakor ki lehet rakni ezeket a formákat, és egy mozdulattal lehet négyszögből háromszöget csinálni!
  • szorzótábla tanítása során nagyon hasznos eszköz, mert vizuálisan mutatja a művelet lényegét
    a műanyag tábla másik oldalán a hagyományos geoboard mellett kör alakú alakzatok kirakása is lehetséges!

Ezt nézd! A facebook.com/Gyereketeto bejegyzése 6 variációt mutat a geoboardos játékhoz!

Fotó: gyereketeto.hu