Zabkása reggeli – kicsiknek és nagyoknak

dió piros pöttyös tálban

Zabkása reggeli – kicsiknek és nagyoknak

Ha van a családban pici baba, ovis, netán iskolás gyerek, mellette pedig gondolni kell a felnőttekre is, akkor nem egyszerű dolog megoldani, hogy ne kelljen egyszerre többfélét készíteni. A következő reggeli abszolút gyerekbarát, a babák is imádják, és te is bátran beillesztheted az étkezésedbe, sőt, a diétába is!

Zabkása: finom gyors és tápanyagdús

Pofonegyszerűen elkészül, ezerféleképp ízesítheted, kreatívkodhatsz vele bátran, ráadásul tápanyagokban kifejezetten gazdag: a zab tényleg elfér a család minden tagjának az étrendjében – írja a babanet.hu.

Érdemes gyakran fogyasztani, mert:

• Rosttartalma igen magas, így nagyon jótékonyan hat az emésztésre: egy adag zabpehely fedezi az ajánlott napi rostbevitelt!
  • Pont a rosttartalma miatt hasznos a belek működésének, csökkenti a vastagbélrák kialakulásának az esélyét.
  • A fehérje mellett tartalmaz A, B és E-vitamint, kalciumot, magnéziumot, cinket, vasat és káliumot is.
  • Olcsó, mellette pedig gyorsan elkészíthető.
  • Kiváló szénhidrátforrás, mellette szebbé teszi a bőrt és a körmöket is.

Adhatod a babának is!

Ahogy bevezetted a szilárd ételeket a kisbabád számára, a zabkása máris remek alternatíva. Arra figyelj, hogy egy éves kor előtt még ne mézzel ízesítsd-édesítsd, de banánnal isteni lesz a piciknek is. Áztathatod zab vagy rizstejbe is a bébi számára, azok a növényi tejek általában édesebbek, így sokszor pluszédesítést sem igényel az étel.

Reggeli ovisnak, sulisnak

A nagyobbak bátran kaphatják görög joghurttal, aszalványokkal, szezonális gyümölcsökkel a reggeli zabkását. Megszórhatod kókuszreszelékkel, reszelhetsz a tetejére egy kis étcsokit is, hogy még csábítóbb legyen. Az almarajongó kicsiknek reszelj bele almát, hintsd meg egy kis fahéjjal, úgy is mennyei lesz!

Zabkása haladóknak – íme, néhány nagyszerű variáció erre a szuperélelmiszerre a babanet.hu-n!