Gyerekekkel együtt készíthető karácsonyi ajándékok

karácsonyi díszítés

Gyerekekkel együtt készíthető karácsonyi ajándékok

Olvasd el, nézd meg, hogyan készíthettek ötletes karácsonyi ajándékokat saját kezűleg a kisebb-nagyobb gyerekekkel! Néhány változatuk a karácsonyfa vagy a karácsonyi asztal dísze is lehet.

A gombocska.hu összeállításából válogattunk, kiegészítve néhány videóval.

Dióbaba készítése

Hozzávalók:

-fél dióhéj

-10 cm csipke

-10 cm fonal

-10×10 cm-es mintás vászon

-egy kis tömőanyag, vagy vatta

-1 db fagyöngy (1 cm-es – ha van előre megrajzolt arcoskás fagyöngy)

-4 cm szatén szalag

-ragasztó

-olló

-filctoll arc rajzolásához (alkoholos filctoll)

Az elkészítés menete:

A ruhája horgolható is

A fél dióhéjat alaposan megtisztítjuk (esetleg le is lakkozhatjuk előre, de le is festhetjük akril festékkel). A fonalat félbe hajtjuk, és az összeillesztett végére csomót kötünk, majd ezt a csomót a dióhéj belsejébe ragasztjuk úgy, hogy a kész dióbabát erre föl lehessen majd függeszteni. Ez lesz az akasztó.

A csipkét az aljánál összeráncoljuk, egy félkört készítünk belőle. Ezt ha gondoljuk összeölthetjük, de így varrás nélkül is be tudjuk ragasztani a dióhéj felső, akasztós végére. Erre fogjuk a babát ráfektetni, mintha egy kispárnán aludna.

A vásznunk középére tesszük a tömőanyagot, és ráhajtjuk a négy sarkát. Ráragasztjuk, mintha egy kis csomagot készítenénk. Ez a kis csomag a baba teste. Ezt szintén beragasztjuk a dióhéjba, de a ragasztott rész legyen a dióhéj belsejében, hogy ne látszódjon. Érdemes úgy igazgatni a tömőanyagot, hogy a becsomagolt rész egy betakart baba testre emlékeztessen minket. Figyeljünk oda, hogy a vásznunk sarkai, szélei ne lógjanak ki a dióhéjból.

Készíthetünk ilyen változatot is

A gyöngy lesz a baba feje. Erre ragasszuk rá a szalagot, úgy hogy ha van lyuk a gyöngyünkön, akkor a szalag takarja azokat. Érdemes a szalagnak csak a széleit ragasztózni és nem a teljes felületet, mert átüthet a ragasztó és csúnya lesz. Ez a szalag lesz a baba fején a sapka vagy kendő.

Megrajzolhatjuk a baba szemét, orrát, száját. Ha ezzel is készen vagyunk, akkor ragasszuk a gyöngyöt is a helyére. A helye a csipkeszalagon lesz, a csipke ölelje körül, mintha az lenne a párnája.

Tipp: ha nincs csipkénk, akkor a vászonból is készíthetünk párnát a feje köré. Ilyenkor jól mutat egy cikk-cakk ollós vágás.

Könyvjelző a lap sarkára

Most olyat készítünk, amit a lap sarkára lehet ráhúzni. Nincs sok anyagigénye, maradék filcekből el tudjuk készíteni.

A forma lehet négyzet, háromszög, szív. Kivágjuk a kiválasztott formát és feldíszítjük gombbal, vagy csak ráhímzünk valami motívumot. Pelenka öltéssel vagy simán egyenes öltéssel összevarrjuk. Arra kell figyelni, hogy nehogy teljesen körbevarrjuk, mert akkor nem tudjuk hova bedugni a lap szélét.

Készíthetjük papírból is:

Tobozból készült figurák

Ősszel ha sikerült gyűjtenünk pár termést, tobozt, akkor most fel tudjuk használni. Filcből, tobozból, kis csengőből, némi vászon maradékból aranyos kis babák, manók készíthetők.

Készíthetjük így is: háromba vágott pezsgősdugóval, csak ragasztva:

Maradék anyaggal, rossz harisnyával, csipkeszalaggal és fonállal angyalka készíthető: