Ingyenes mezítlábas parkok országszerte

gyerekek játszanak egy parkban

Ingyenes mezítlábas parkok országszerte

Mezítlábas parkokat ajánlunk, ahol cipő nélkül, kifejezetten mezítláb kell a kijelölt, váltakozó felületű ösvényeken végigsétálni. Mind kiváló gyerekes kirándulási célpont jó időben!

A mezítlábas séta ráadásul jótékony hatást fejt ki a szervezetre azáltal, hogy üdítő talpmasszázsként pezsdíti fel a vérkeringést és az érrendszert. Mivel erősíti a talpizmokat, kivédi a lúdtalp kialakulását, sőt, akár hátfájást, idegrendszeri panaszokat is képes megszüntetni, tehát nem csak gyerekeknek, hanem szülőknek és nagyszülőknek is ajánlott – írta a papasmamasmagazin.hu.

Gyerekeknél mindössze arra ügyeljünk, hogy mezítlábas ösvényre akkor engedjük rá őket, amikor már ehhez az időjárás is kedvező, nem csak a levegő, hanem a föld is kellemesen meleg.

1. Békásmegyer-Ófalu – Mezítlábas park

1038 Budapest, Árok utca 1.
Honlap: ITT

A park viszonylag kicsiny területen helyezkedik el, ahol így is több mint 20-féle taposó felületet lehet kipróbálni. A park felkeresését a szemben fekvő játszótér meglátogatásával érdemes összekötni. A mezítlábas park a nap 24 órájában nyitva tart, bármikor látogatható, mert nincs bekerítve.

Fotó: obuda.hu

2. Bodzaliget Pihenőpark és Mezítlábas ösvény

2090 Remeteszőlős, Vénusz u. 9.

(fotó: lásd a fenti nyitóképet!)

Remeteszőlős központjában található a Bodzaliget Pihenőpark, 2 évvel ezelőtt átadott, új 12 állomásból álló tanösvényével, amely szintén a közelben felújított játszótérrel együtt nyújt edukációs kikapcsolódást. A mezítlábas park több burkolattal (kavics, homok, murva, fadeszka, toboz), a természetgyógyászat erejével pezsdíti fel a talp vérkeringését. A közelben levő fűszerkert a szaglásunkat teszi próbára. A park meglátogatását érdemes egy kis kerékpározással összekötni.

3. Csopaki Szabadidő Park – Mezítlábas ösvény

8229 Csopak, Ifjúsági sétány

Fotó: csopak.hu

A szabadidőpark területén helyet kapott Kneipp-ösvény eltérő anyagú felületek: kavicsos, köves, zúzott köves, fenyőkéreg, fakorong, tőzeg, fenyőtoboz, meggymag, tégla, kiskockakő, váltakoznak. Miután oda-vissza többször is végigjártuk az ösvényt, és kellőképpen felpezsdültünk, akkor próbáljuk ki a parkban elhelyezett fitnesz-eszközöket, egyensúlyozó gerendákat is. Nem vitás, a szabadidőpark meglátogatását a közeli strand kínálta fürdőzéssel szerencsés egybekötni. A park a nap 24 órájában nyitva tart, bármikor látogatható, nincs bekerítve.

4. Konda-völgyi Kneipp ösvény

7200 Dombóvár, Konda-patak völgye
Honlap: ITT

A dombóvári Kneipp ösvény egy csodálatos, fás-ligetes, tóparti környezetben helyezkedik el, ahol nem csak testileg, hanem lelkileg is feltöltődhetünk. A területet a város legromantikusabb helyszínének tartják. A taposó ösvény 125 méteren át kanyarog, ahol izgalmas felületeken tehetjük próbára “jártasságunkat”. A park a nap 24 órájában nyitva tart, bármikor látogatható, nincs bekerítve.

Fotó: kondavolgy.hu

A teljes felsorolás a papasmamasmagazin.hu oldalon olvasható.