Karácsonyi készülődési ütemterv: ezeket intézd el és gondold át november végén!

iránytűt tart a kezében, irányt néz

Karácsonyi készülődési ütemterv: ezeket intézd el és gondold át november végén!

A boltok már karácsonyi díszben, a polcokon hetek óta ott vannak a Mikulások, és lassan a bevásárlóközpontokban is felcseng a Last Christmas… Ideje, hogy te is elkezdd a karácsonyi készülődést, hogy az idei ünnep stressz- és kapkodásmentesebben, és talán egy kicsit boldogabban is teljen, mint az eddigiek.

Jártál már úgy, hogy a gyerek utolsó óvodai napján reggel jutott eszedbe, hogy talán mégis kéne valami karácsonyi apróságot küldened az óvó néninek? Hogy 23-án még idegesen nyomakodtál több ezer másik emberrel a bevásárlóközpontban, és vásároltad a haszontalanabbnál haszontalanabb kacatokat a rokonoknak, mert hirtelen nem jutott semmi értelmes ajándékötlet az eszedbe? És mindennek megkoronázásaként 24-én délelőtt vetted észre, hogy nincs otthon elég tojás? – a Családinet cikkét olvastuk.

Az ilyen helyzetek elkerülése érdekében akár már most elkezdheted a karácsonyi készülődést, így kisebb az esélye a fentiekhez hasonló kínos helyzetek kialakulásának. Amire szükséged lesz: egy jó tervező (füzet, tervezőnapló, excel táblázat – ami szimpatikus), esetleg gyűrűs lefűzőmappa, napi öt-tíz perc erre fordított idő és kitartás.

Karácsonyi ütemterv november negyedik hetére

A következő hét végén meggyújthatjuk az első gyertyát az adventi koszorún. A tervezés után itt az ideje a tettek mezejére lépni.

• Ha eddig nem tetted volna, legkésőbb most foglalj időpontot a fodrászhoz, kozmetikushoz, körmöshöz.

• Álmodd meg az ünnepi ruhádat (legalább három kell, és esetleg még egy szilveszterre), és ha szükséges, vásárold meg. Ne feledkezz meg a cipőről sem!

• Készülj fel a főzésre! Ellenőrizd, minden eszköz megvan-e a sütéshez-főzéshez, kések elég hegyesek-e, működik-e normálisan a robotgép és a mákdaráló. A kamrát is nézd át, a lejárt szavatosságú élelmiszereket dobd ki, és írd össze, mire lesz szükséged.

• Folytasd az ajándékvásárlást: szerezz be és készíts el néhány dolgot a listáról.

• Ha van kedved, már most előkészíthetsz néhány ételt. A töltött káposzta vagy a zserbó kiválóan fagyasztható. A mézeskalács tésztáját is begyúrhatod és lefagyaszthatod előre, így amikor szükség lesz rá, csak a kiengedéssel és a szaggatással kell foglalkoznod.

• A héten készítsd el az adventi koszorút, hiszen vasárnap már szükség lesz rá.

• Ha eddig nem derült ki, milyen karácsonyi programot tervez a bölcsőde, óvoda, iskola, kérdezz rá a pedagógusoknál!

• Egyedülálló hölgyek a hónapot egy kis András-napi játékkal zárhatják: Rajzolj egy csillagot, vágd ki, és minden ágára írd rá egy-egy – lehetőleg rokonszenves – férfi ismerősöd nevét. A csillagot tedd a párnád alá, és lefekvés előtt tépd le egy ágát. Reggel nézd meg az eredményt: aki a letépett ágon szerepel, az lesz a férjed. (Mérget azért ne vegyél rá.)

A teljes cikket a csaladinet.hu-n olvashatod el.