Kilátó, pecsét, rengeteg mókus – a legendás Kéktúra egy Budapest környéki szakaszát mutatjuk meg

kéktúra útvonal jelzése

“Kicsit arra vágytunk, hogy kiszakadjunk a városból, és mivel a kedvenc túraszezonunk épp az ősz, így most az Országos Kéktúra 14. szakaszát jártuk végig egy szép őszi napon, Hűvösvölgytől Solymár határáig. Pecsétek, rengeteg mókus, csodás panoráma és némi izomláz a mérleg, mutatjuk, milyen volt.”

Bartha Dorka élménybeszámolóját idézzük a WeLoveBudapest oldaláról.

Az a csodálatos Kéktúra

A 61-es vagy az 56, 56A villamosokkal könnyedén kijutottunk Hűvösvölgybe, ahol kis kavarás után rá is bukkantunk a túraútvonal itteni elejére, s a Rezeda utcáról kanyarodtunk be az erdőbe – kezdi Bartha Dorka.

A túra ezen szakasza egy kellemes erdei séta, sok tájfutóval és kutyasétáltatóval, főként a hármashatárhegyi repülőtér melletti szakaszon. Érdemes nyitott szemmel járnunk, mert már itt is láthatunk egyet az eredeti budapesti határkövekből, de II. világháborús katonasírok is állnak az út mentén.

Illetve egykor itt vadászgatott Mátyás király – volt vadasparkjának emlékoszlopa mellett is elsétálunk ezen a szakaszon. A lassan emelkedő utunk elhalad a legendás Oroszlán-szikla mellett is – a név nem véletlen, kis fantáziával nézve tényleg egy ülő nagymacskát formáz, bár némi rásegítéssel, hiszen kicsit megfaragták a század első felében (majd a II. világháborúban le is robbantották a fejét).

Árpád-kilátó

Ezt elhagyva az út keményebb emelkedőbe vált, és némi tekervényes ösvényekkel, de elvezet az Árpád-kilátóhoz, ahol tavaly ősszel már egyszer mi is megfordultunk.

S hogy mi jön még? Milyen útszakasz, milyen panoráma? Ezért is érdemes elolvasni a welovebudapest.com cikkét!