Kufli játszótér nyílt a belvárosban

Kufli játszótér nyílt a belvárosban

A belvárosi Hild téren létrehozták az ország első Kufli-tematikájú, befogadó játszóterét, ahol a megváltozott képességű gyermekek is önfeledten játszhatnak.

Dániel András író mesehősei elevenednek meg a megújult Hild téren, az V. kerületben, ahol a Kuflik mesesorozat szereplőivel benépesített akadálymentes játszóteret adtak át 2023. szeptember 17-én.

Az új park és játszótér kialakítását közösségi tervezés előzte meg a lakosság bevonásával, figyelembe vették az V. kerületben élő családok és a szomszédos óvoda igényeit is.

Kufli játszótér

Csúszda, rugós játékok, kosárhinta, pingpongasztal is található itt, kártyázó varázsgomba és a beszélő fatörzs is megjelenik.

A “Hild-tér meséjét” QR-kód beolvasásával tudjátok meghallgatni.

Kufli játszótér

A klímatudatos megoldások alkalmazásában élen járó parkban egyebek mellett 13 új fát ültettek, egy speciális ültetési módszert is alkalmaztak, az új parkban víztakarékos megoldásokat, esővizet helyben megtartó rendszert alkalmaztak, és fúrt kút is van.

A parkban illemhelyet és pelenkázót is kialakítottak, és egy gyermekbarát ivókutat is telepítettek, valamint a közösségi könyvtárban gyerekkönyveket is elhelyeztek.

Forrás: MTI, Mai Belváros