Hogyan juthatunk el az egészségszorongástól a belső biztonságig?

Aggódó testünk

Hogyan juthatunk el az egészségszorongástól a belső biztonságig?

Hogyan kezeljük az egészségünkkel és a testünkkel kapcsolatos félelmeinket, szorongásainkat? Miként termelhetnek aggodalmakat a diéták, a „mentes” étkezés és a boldogságtréningek? Miért érzünk gyakran bűntudatot, ha betegek vagyunk, és hogy lehet ezt feloldani?

Kérdéseinkkel, aggodalmainkkal nem vagyunk egyedül, hiszen korunk eseményei és az ellenőrizhetetlen információk áradata mindannyiunk szorongásait és félelmeit felerősíti. Prof. Dr. Csabai Márta a Károli Gáspár Református Egyetem Pszichológiai Intézetének egyetemi tanára, a hazai egészségpszichológia egyik meghatározó személyisége. Nemrégiben megjelent könyve az Aggódó testünk több szempontból is nagyon aktuális.

A szakemberrel személyesen is találkozhatunk a HVG Extra Pszichológia Szalon következő eseményén, ahol Dr. Kőváry Zoltán klinikai szakpszichológussal és Szörnyi Krisztinával beszélget majd a belső biztonság eléréséről.

Aggódó testünk

Az alábbi gyakorlatsor a pozitív testkép, a testünkhöz való pozitív viszonyulás erősítésére az Aggódó testünk c. könyvben is megtalálható

1. Milyennek látod magad? Fedezd fel a saját testképedet!
  2. Ismerd meg a testképed hátterében álló élettörténeti összefüggéseket!
  3. Nyitottan fogadd el a testeddel kapcsolatos tapasztalataidat!
  4. Nézz a mindennapokban használt testbeszéded felszíne mögé!
  5. Elfogadóan módosíts a gondolkodásodon!
  6. Nézz szembe az elkerülő viselkedéseddel! (Szégyenlősség, zavar leküzdése.)
  7. Szabadulj meg a negatív testképrítusaidtól! (Például napi testsúlymérés.)
  8. Bánj jól a testeddel! (Engedd pihenni, feltöltődni, jól étkezni, megmutatni magát!)

Facebook esemény linkje: https://fb.me/e/1neBi6tJL