Mátyás király és Angelina Jolie egy kiállításon – Élménykirándulás egy nap alatt a Föld körül világsztárokkal és történelmi alakokkal – izgalmak a Madame Tussauds Budapest kiállításon

Madame Tussauds Budapest - Cristiano Ronaldo

Táborozóknak, családi programnak, egynapos kirándulásra ajánljuk

Látványos érdekes és tanulságos edukációs kirándulás, akár ha csak egy napra vagy fél napra ellátogatunk a Budapest belvárosában található patináns épületbe, a Dorottya Palazzo-ba, ahol pár órára megelevenedik a Broadway világa, élő történelem órába cseppenhetünk bele, ahol az államalapító István királytól, Mátyás királytól, Sissin és Széchenyin keresztül egészen Erzsébet királynőig és a Pápáig minden hírességgel és nagysággal is találkozhatunk, akiről valaha tanultunk. Nyáron sokan a táborok egy-egy napját színesítik a két hónapja megnyílt izgalmas kiállítás megtekintésével, ahol interaktív feladatokkal is várják a gyerekcsoportokat, kirándulókat, táborozókat, de természetesen a családokat is.

Madame Tussauds Budapest - Szent István

A Madame Tussauds Budapest élménykiállítást 8 év felettieknek ajánljuk, itt megelevenedik a filmvászon, világsztárok, zenészek, filmsztárok élethű viaszfiguráival találkozhatnak a látogatók, olyan környezetben, mely minden esetben utal a sztár híres zeneszámaira, filmjeire. És itt mindenkivel is szabad, sőt kötelezően ajánlott selfiet készíteni, legyen ez akár Tom Hanks, Tom Cruise, Angelina Jolie, vagy épp Madonna.

Madame Tussauds Budapest - Tom Hanks

A kiállítótermek tematikákat követnek, a leghíresebb magyarok egy teremben találhatóak, mint például István királyunk a csodaszarvassal, az igazságosságát sokszor vitatott, de a legismertebb népmese hős Mátyás király, a szabaduló művész Harry Houdini, született Weisz Erik, a szabadság költője Petőfi, avagy a híres és ismert Munkácsy Mihály, akinek saját enteriőrrel berendezett festőműtermébe bármelyik látogató helyet foglalhat és kérheti, hogy fesse le a Művész.

Madame Tussauds Budapest - Munkácsy Mihály

A sport tematikában nemzetközi és magyar sztárok is szerepelnek. A legnagyobb focistánk, Puskás Öcsi, boxolónk Papp Laci, és olimpikon úszónőnk, Hosszú Katinka is helyet kapott a budapesti panoptikumban olyan világsztárok mellett, mint Ronaldo és Messi. A mozgásérzékelős sportjáték az egyik nagy kedvence a diákcsoportoknak, ahol összemérhetik erejüket, ugyanúgy, mint a boxgépen.

Madame Tussauds Budapest - Puskás Öcsi

Aki zenei babérokra tör, annak érdemes először a legnagyobbaktól tanulnia, megismerni Freddie Mercury és a Queen zenekar történetét, egy – egy szám erejéig beülni dobolni a bandába, vagy a Királlyal, Jimmyvel énekelni egy-egy slágert.

Madame Tussauds Budapest - Freddie Mercury

A divat, a zene, a party helyszínek is kínálják magukat a látogatók számára.

Érdekes elegye ez a kiállítás a médiacelebek, a történelmi nagyságok mixének, vegyítve és így kerettörténetet és időbeliséget adva a magyarok és a világ híres személyiségeinek, az általuk megismert és mutatott világnak, mely lássuk be, igenis nagy hatással van mindannyiunkra.

Madame Tussauds Budapest - Madonna

Időutazás ez, melyben lesz olyan, amikor a tanárok és a szülők mesélnek a gyerekeknek, de bizony lesz olyan is, amikor a gyerekek, kamaszok fognak többet tudni az insta vagy a Tik Tok világából egy-egy sztár életéből. Itt az alkalom a közös felfedezésre, rendhagyó történelem és médiaismeret kutatásra.

Madame Tussauds Budapest - Erzsébet királynő       Madame Tussauds Budapest - Ferenc pápa

A lényeg a játék, az összefüggések keresése és az élmény, amit a kiállítás különleges miliője ad meg gyereknek, felnőttnek egyaránt.

Szeptembertől edukációs játékokkal, ráhangoló és feldolgozó feladatokkal várják az iskolai csoportokat, addig is a figurák mellett kiállított leírás és QR kód alapján lehet kvízeket és játékokat kitölteni.

Csoportok bejelentkezése itt: https://www.madametussauds.hu/hu/iskolaknak/

Madame Tussauds Budapest - Sissi

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa