Nem csak a zenéről szól az idei EFOTT – a házigazda Pannon Egyetem és partnerei rengeteg kulturális, sport- és élményprogrammal készülnek

EFOTT 2023

A Pannon Egyetem lesz a 2023-as EFOTT házigazdája. Mivel az egyetem székhelye, Veszprém idén Európa Kulturális Fővárosa, a fesztiválon is kiemelt szerepet kap a kultúra – olyan értékek mellett, mint a fenntarthatóság, a sport vagy a testi és lelki egészség.

Az egyetemisták legnagyobb fesztiválja július 12. és 16. között a Velencei-tónál várja az érdeklődőket. A részletes programról a Pannon Egyetem és kiemelt céges partnerei közös sajtótájékoztatót szerveztek a megújult Ruttner Ház Kávézóban.

EFOTT 2023 sajtótájékoztató, Veszprém

Fotó: Vargacz Alexandra

Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora köszöntőjében kiemelte, különleges alkalom, hogy az Európa Kulturális Fővárosa címviselés évében a Pannon Egyetem lehet az EFOTT házigazdája is. Hozzátette, a kiemelt partnerekkel közösen az intézmény erős programot állított össze, és bízik abban, hogy a Pannon Egyetem történetébe az idei EFOTT-ot „arannyal” fogják felvezetni.

Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja felidézte, habár az EFOTT Magyarország legnagyobb hallgatói fesztiválja, ellenben a Veszprémi Egyetemi Napok a legrégebbi ilyen típusú rendezvény. – Veszprém nagyon szereti a fesztiválokat, nagy a választék belőle a szezonban és azon kívül is. Azt gondolom, nagyon jó kezekbe kerül a házigazda szerep, és abban bízom, hogy nemcsak a résztvevőknek, de a szervezőknek és a támogatóknak is hatalmas élményt fog jelenteni a fesztivál.

EFOTT 2023 Pannon Egyetem

Zugschwert Szabolcs, a Veszprém–Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa projektkoordinációs vezetője kiemelte, az EKF egyedi installációval érkezik a fesztivál területére, amelyen belül megmutathatják Veszprém és a régió értékeit. Az EKF év programjaiból hoznak ízelítőt, illetve helyszínként szolgálnak a Pannon Egyetem kulturális programjai számára is.

– Mi azt gondoljuk, hogy a hallgatói léthez nemcsak az anyagi biztonság fontos, hanem a közösségi lét és az életre szóló barátságok is kialakuljanak. Erre nagyon jó alkalom lesz az EFOTT. Az általunk létrehozott helyszín, a Hencsergő a testi és lelki feltöltődés központja lesz, reggel már jógával indítunk, de dietetikai és sportpszichológiai előadásokkal is készülünk –mondta el Szerdahelyi Kinga, a Diákhitel Központ marketing és kommunikációs igazgatója.

EFOTT 2023 - Diákhitel Hencsergő

Naszádos László, a thyssenkrupp Components Technology Hungary Kft. site managere, egyetemi együttműködésért felelős vezetője elmondta, fesztiválhoz illő programmal készülnek, autóik közül többek között a legmodernebb saját fejlesztést tartalmazó modellt is bemutatják, de sok technológiai újdonsággal is készülnek a Műszaki Informatikai Karral közösen.

EFOTT 2023

Gazsi Attila, a MELÓ-DIÁK észak-dunántúl iskolaszövetkezet vezetője kiemelte, éves szinten 40-50 ezer diáknak nyújtanak munkalehetőséget. – Szívügyünk a diákság, és az, hogy finanszírozni tudják a mindennapjaikat, ezen dolgozunk nap mint nap. Szerencsére a Pannon Egyetemmel szoros kapcsolatot ápolunk ezekben az ügyekben is, így az EFOTT-on is emlékezetes programokkal, ajándékokkal és karrierlehetőségekkel várunk mindenkit.

EFOTT 2023 - Meló-Diák

A SkillX Technologies Zrt. a Me, myself and I névre keresztelt helyszínen izgalmas önismereti játékokkal és aktivitásokkal vonul fel. Többek között fény derül arra, hogy milyen kapcsolatban van az önismeret és a karrier, megtudhatjuk, hogy milyen színű koktél lenne a személyiségünk, és rájöhetünk arra is, hogy milyen szakma illik hozzánk a leginkább. Marosi László, a SkillX Technologies Zrt. vezérigazgatója elmesélte, fiatal start upként hálásak azért, hogy az Egyetemmel kibontakozóstratégiai együttműködésük új irányokat nyit meg számukra, illetve azért is, hogy a jó kapcsolaton keresztül az idei EFOTT lehet az első, szélesebb körű bemutatkozásuk.

EFOTT 2023

Az egyetemisták legnagyobb fesztiválját 2023-ban ismét a Velencei-tó északi partján, Sukorón rendezik meg július 12-16. között. A Pannon Egyetem közel 100 egyedi programmal várja a fiatalokat az Universum területén, köztük sör – és fénykóstolóval, versworkshoppal, VR szemüvegekkel és ismerős arcokkal, mint Dragomán György, Jocó bácsi, vagy Dolák-Saly Róbert. A 4 nap alatt 5 helyszínnel és saját Pannon Bárral fokozzák az izgalmakat az EFOTT-on.

forrás: veol.hu

PROGRAMAJÁNLÓ:

EFOTT 2023 - Tanár vagyok! És? – iskolaszínház Jocó bácsival és a Momentán Társulat tagjaival

Tanár vagyok! És? – iskolaszínház Jocó bácsival és a Momentán Társulat tagjaival a Diákhitel x PE Chill Zone Színpadán, július 12-én, szerdán, 17 órától

Mindenkinek köze van az iskolához, vagy járt oda, vagy most is jár… hány sztori, bukás, fegyelmi és osztálykirándulás volt itt.
Egy pedagógus, Balatoni József, alias Jocó bácsi őszinte vallomása sztorikkal, improvizációval, humorral tarkítva.
Vigyázat, hatni fog! Az élet írta, Te átírhatod!
Játssz és gondolkodj velünk!
A Felelős Szülők Iskolája produkciója.

EFOTT 2023 - Dolák-Saly Róbert rendhagyó biológia órája

Dolák-Saly Róbert rendhagyó biológia órája a

Diákhitel x PE Chill Zone Színpadán, július 13-án, csütörtökön, 18 órától

DSR és a DNS egy előadáson! A 70 éve publikált korszakalkotó felfedezés (a DNS kettős spirál-szerkezetének feltárása) ürügyén Dolák-Saly Róbert előadóművész „Nemponty” című rendhagyó biológia félóra keretében elmélkedik a tudományok és az áltudományok kérdéskörén. Az eredeti foglalkozását tekintve biológia-rajz tanár röpke egy rendhagyó „tanóra” keretében vázolja fel magvas gondolatait a zene és a humor segítségül hívásával, amelyek ezúttal sem nélkülözik azt az abszurd világlátást, amelyet megszokhattunk tőle.

Jó szórakozást kívánunk!