“Mesés” önismereti képzés indul!

A mindennapi élet ezernyi konfliktust hoz elénk, fontos, hogy a megfelelő eszközzel oldjuk meg problémáinkat. Nem könnyű feladat azonban felismerni hogy mi éppen a leghatékonyabb, mit tudunk a legjobban és mit kéne megtanulnunk, hogy az optimális megküzdési módszert alkalmazzuk. Ezért indul el február 12-én a Tanácsadók Iskolája Megküzdési stratégiák a mesék tükrében című önismereti kurzusa.

Forrás: pixabay.com

Ahogy a mesehősöket, úgy a hétköznapi embereket is kihívások elé állítja az élet. Nekünk is próbákat kell kiállnunk a siker elérése érdekében, legyen az a királylány keze, vagy egy hőn áhított munkahelyi pozíció. Céljaink elérése érdekében fejlődnünk kell, kiállni magunkért, furfangosnak kell lennünk, máskor pedig türelemre és szorgalomra van szükség. Tudnunk kell, kit kell „öreganyámnak szólítani”, kinek a szavára érdemes hallgatni. Kik segítenek és kik hátráltatnak utunkon?

Ezekre a kérdésekre keresünk választ a kurzuson. Eszközként használjuk a meséket, megjelenítési eszközként pedig részben művészetterápiás, részben pszichodráma eszközöket használunk.

Kinek ajánljuk?

• azoknak ajánljuk, akik úgy érzik nincsenek felvértezve a mindennapi kihívásokkal  szemben
  • azoknak ajánljuk, akik többet szeretnének megtudni a megküzdések válfajairól
  • azoknak ajánljuk, akik szeretnek mesékkel ismerkedni, foglalkozni