Olimpiai ritkaságok a Millenárison

Millenáris Park

Olimpiai ritkaságok a Millenárison

Az idén 20 éves, megújuló Millenárison, Világraszóló Bajnokaink címmel olimpiatörténeti kiállítás nyílik 2021. július 21-én. Az interaktív, folyamatosan megújuló rendezvény emléket állít bajnokainknak és az eddigi olimpiákon szerzett 177 magyar aranyéremnek. Megidézi a legendás győzelmek felejthetetlen pillanatait és bemutatja a sportban rejlő inspiráló erőt.

Egyedi sporttörténeti kiállítást rendez az idei olimpia apropóján a Millenáris. Eddig még soha nem mutatták be egy térben az olimpiák magyar eredményeit, kivételes bajnokait, és a legsikeresebb magyar olimpiai sportágak győzteseinek ereklyéit. A különleges tárlaton a kiállított aranyérmek mellett helyet kap az ’52-es olimpia vízilabda döntőjének labdája, Kolonics György hajója, vagy az ’56-os olimpia legendás magyar szurkolói zászlója, melyet korábban ritkán láthatott a közönség.

A nyári, téli, paralimpiai és szellemi olimpiák legfontosabb pillanatai újra megelevenednek a Millenáris Üvegcsarnokának képernyőin, a digitális adatbázisban igazi ritkaságok, sporttörténeti csemegék után kutathatnak a rajongók. A legaktívabbakat sport tematikájú szabadulószoba mellett fizikai és szellemi kihívások várják a Bajnok Akadémián.

A parkban nyár végéig ingyenes, családbarát sportprogramok, filmvetítések, illusztris vendégek, sportközvetítések, szakmai beszélgetések és közönségtalálkozók kísérik a kiállítást.

***

A Millenáris az egykori Ganz gyárból kialakított kulturális és közösségi tér, az innováció és az egész életen át tartó tanulás támogatója, mely változatos programoknak, tudományos kiállításoknak, fesztiváloknak, koncerteknek ad helyet. A tavaly átadott Széllkapu Parkkal kibővült intézmény idén ünnepli 20. évfordulóját. Ebben az évben több épületet érintő felújítás, átalakítás kezdődött annak érdekében, hogy a minden elemében megújuló, korszerű közösségi helyszín saját és befogadott rendezvényei és parkjai által újra kivételes közösségi térként fogadhassa látogatóit.