Semmelweis Ignáccal hirdeti az egész világon a kézmosás fontosságát a Google

semmelweis ignác és a kézmosás fontossága

Semmelweis Ignáccal hirdeti az egész világon a kézmosás fontosságát a Google

48 órán keresztül hirdeti globálisan a kézmosás fontosságát a Google a főoldalán egy olyan kis animációval, amelyben Semmelweis Ignác kapja a főszerepet. – írja az index.hu.

1847-BEN EZEN A NAPON NEVEZTÉK KI SEMMELWEIST A BÉCSI KÖZKÓRHÁZ SZÜLÉSZETI KLINIKÁJÁNAK VEZETŐ PROFESSZORÁVÁ. ITT BIZONYÍTOTTA, HOGY AZ ORVOSOKTÓL MEGKÖVETELT KÉZFERTŐTLENÍTÉS JELENTŐSEN CSÖKKENTI A BETEGSÉGEK TERJEDÉSÉT.

Ez az az üzenet, amit a világjárvány kapcsán nem győz hangsúlyozni az Egészségügyi Világszervezet sem.

A bécsi közkórházban és Európában egy titokzatos és ismeretlen fertőzés, a gyermekágyi láz okozott kiugróan magas halálozási rátákat a szülészeti osztályok anyái között.

Semmelweis alapos vizsgálat után rájött, hogy a kór egy fertőzés következménye, és a fertőzést az orvos keze terjeszti, miután korábbi műtétek és boncolások után a szülésnél segítkeznek.

BÁR KOLLÉGÁI KEZDETBEN SZKEPTIKUSAN FOGADTÁK A KÉZMOSÁS ÖTLETÉT, SEMMELWEIS KÖTELEZTE AZ ORVOSI SZEMÉLYZETET, HOGY MOSSANAK KEZET A BETEGEK VIZSGÁLATA ELŐTT, AMINEK EREDMÉNYEKÉNT A FERTŐZÉSEK SZÁMA ZUHANNI KEZDETT AZ OSZTÁLYÁN.

Manapság Semmelweist úgy említik, mint „a fertőzés elleni küzdelem atyját”, akinek nemcsak a szülészet, hanem maga az orvosi szakma forradalmasítása is köszönhető. És aki megmutatta, hogy a kézmosás az egyik leghatékonyabb módszer a betegségek terjedésének megakadályozására.

NEM CSAK AKKOR, MOST IS, EZÉRT MINÉL GYAKRABBAN ÉS ALAPOSABBAN MOSSON KEZET SZAPPANNAL.

A helyes technikáról stílszerűen a Semmelweis Egyetem emlékezik meg ebben a videóban.

forrás: index.hu