Top 10 tipp a “karantén” tavaszi szünetre

csokoládét eszik a gyerek

Top 10 tipp a “karantén” tavaszi szünetre

A gyerekek locsolják az apukátItt a tavaszi szünet! Tudjuk, hogy ez most más, mint eddig. Épp ezért sok vidám, játékos és vicces feladattal, játékkal szeretnénk, ha elütnétek az időt! Játszanak most Kicsik és Nagyok. De hogyan lehet ezt zárt térben vagy épphogy kimozdulva otthonról? Virtuális utazással, játékokkal, ajándékokkal, melynek csak a képzelet szab határt.

Íme a TOP 10 tavaszi szüneti ajánlatunk:

1. Minden nap valami újdonságot próbálj ki! Most ne magolj, pihenj, játssz, nézz érdekes dolgokat, hívj fel olyan barátokat, családtagokat, akik most távol vannak! Találd meg a szépet és az izgalmat a mindennapokban!
  2. focizó gyerekMozogj! Vedd elő a régi játékokat, legyen ez ugráló kötél, játék bowling, vagy akár rajzolj ugróiskolát. Ha tudsz, fuss egyet a kutyával, mérd a részidőd. Építs szlalom pályát, ezt bármilyen otthon fellelhető eszközzel, játékkal, dobozzal megteheted, lényeg, hogy kihívás legyen. Ha van módod rá, akkor próbáld ki a szabadban is és tapasztald meg, hogy milyen más szlalomozni sík, azaz vízszintes talajon, mint meredek lejtőn. Hogy függ össze a szlalompálya és a légellenállás? Erre a Da Vinci Tv Sportlabor című sorozata adja meg a választ, április 11-én, 14 órakor, ha kíváncsi vagy rá, nézd meg, most mindenkinek ingyenes a Da Vinci Tv-csatorna.
  3. Kirándulj, élvezd  a természetet, de csak olyan helyeken, ahol nincs sok ember egyszerre és közel van Hozzátok, ebben a szüleid biztosan segítenek. Íme néhány kirándulás tipp.
  4. Ültess egy kis virágmagot, zöldséget, bármit! Gondozd és élvezd a napról napra történő változásokat. Lásd a tavaszt, akár az ablakpárkányodba helyezett növénnyel, akár a teraszon, akár a kertben.
  5. Írj vicces locsolóverset és küldd el a Nagyinak, kézzel írd és rajzolj mellé valami kedveset, ennél nagyobb örömet nem okozhatsz neki, ha már idén a locsolkodás kimarad. Ötleteket innen vehettek.
  7. tojások növényi színezékkelFessetek tojást, akár növényi alapanyagokból, a mintát Te készítheted hozzá. Pirosra a cékla, narancssárgásra a répa, barnásra a hagyma héja, kékre pedig a lila káposzta festi meg a tojásokat, szépek és ehetőek is!
  8. Utazz gondolatban! A képzeletünk határtalan, de azért az nem baj, ha megidézünk hozzá egy kedves családi nyaralást fotókkal, vagy épp olyan filmet nézünk, mely távoli helyekre repít el.

Ajánlatunk:

művész a mezőbenFirenzei kalandozás a reneszánsz kultúrában – A művészet története című műsorban április 10., 17 óra

Utazás a Moszkvai Cirkusz iskolával – GEOlino április 11., 18:40

1. Készíts mozijegyet és ajándékozd meg szüleidet egy otthoni filmezéssel!

Milyen egy mozi? Sötét van, kellemes kényelmes székekkel, popcornnal vagy valamilyen rágcsával. Kérik a jegyet a nappaliba érkezvén – melyet Te készíthetsz el a család többi tagjának. Hogy mi lesz műsoron? Ez a Te döntésed, néhány ajánlat a Da Vinci Tv csatorna kínálatából:

április 9., 14:35  –  Történelem másképp – Hősök és gazemberek – A történelem legnagyobb hősei és gazemberei

április 9.,  18:35 – GEOlino – Izland – élet a vulkánok árnyékában

1. Játsszatok, minél többet! Társasjáték, bújócska, fogócska (ha van rá mód), stb. Ezer és egy játék ötletünk van.

Da Vinci TV műsorok+ Kísérletezz! Próbálkozz és nézz vicces Csináld magad okosságok! filmeket, például Húsvét hétfőn, amikor igazából locsolkodni kellene – de most nem fogunk – vízgejzírt fogunk előállítani mentos cukorból és ásványvízből… Hogyan? Megtudhatod, ha 10 órakor ott vagy Da Vinci Tv csatorna képernyője előtt. És.. ha annyira jó fej a nyuszi, hogy tojik neked Mentost, akkor egy kicsit ki is próbálhatod, hm?!

Vicces és érdekes filmeket, feladatokat találhattok a Da Vinci Kids applikáció alkalmazásában is, mely izgalmas és értékes élményeket ad az egész családnak.

Kertben a családVidám, vicces, családi hangulatban, szeretetben és élményekben gazdag Húsvétot kívánok!

És ne felejtsétek el, a felfedezés öröme és a humor sok mindenen átsegít Mindannyiunkat!

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője