Szeptember 18-án rendezik meg a Balatoni Hajózás Napját

Szeptember 18-án rendezik meg a Balatoni Hajózás Napját

Idén ünnepli a Balatoni Hajózási Zrt. a gróf Széchenyi István nevéhez és munkásságához fűződő Balatoni Hajózás 175. évfordulóját. A nyáron, ez alkalomból, látványos aktivitásokkal, programokkal és az örök, felejthetetlen balatoni hajózás élményével várták a Társaság hajóin és kikötőiben az érdeklődőket.

A jubileumi ünnepségsorozat zárásaként, tisztelegve a Balatoni Hajózás 175 éves történelme előtt, 2021. szeptember 18-án megrendezik a balatoni személyszállító hajók kirajzását és díszszemléjét a Balatoni Hajózás Napját Siófok és Balatonfüred között, a balatonfüredi part előtt felsorakozva. Ezen a 25 évente megtartandó ünnepségen a BAHART hajóflottája mellett örömmel látnak más balatoni személyhajózási társaságokat is.

Balatoni Hajózás Napja

A BALATONI HAJÓZÁS NAPJÁNAK RÉSZLETES PROGRAMJA:

7.00-8.30  Balatoni személyhajók 175 éves jubileumi kirajzása a siófoki kikötőből Balatonfüredre

8.30 Nézőhajó indulása Siófokról Balatonfüredre

9.30 Balatonfüred küldöttsége fogadja a balatoni hajókat

• Ünnepi műsor
  • Köszöntő beszédek, zászlófelvonás

10.00 Koszorúzás a Gróf Széchenyi István emlékszobornál a Tagore sétányon

10.30-11.30 Balatoni hajók jubileumi, grandiózus együttállása és díszszemléje a balatonfüredi kikötő és part előtt

• Óriáskivetítő a Tagore sétány elején
  • Balatoni hajók és történelmük bemutatása

12.00 Nézőhajó visszaindulása Siófokra a felsorakozott balatoni hajóflotta előtt