Egy hajónapló titkai – vagy tudj meg többet a balatoni hajókról

Ki ne lenne kíváncsi egy hajónaplóra, melyben minden apró és nagyobb titokra fény derülhet? Viharok, szelek, egy-egy érdekes kikötés, partra szállás története… Képzeljétek, hogy ilyen nem csak a fantasztikus filmekben létezik, hanem igazából is és nem is kell messzire menni érte, elég a Magyar Tengerre. Igen, igen a mi ezerszínben pompázó Balatonunkon is már 175 éve hajózunk és ennek nyoma is van. A BAHART összeszedte azokat az izgalmas, érdekes hajónaplókat, amelyekben kapitányok, hajóparancsnokok mesélnek a hajózásról, a munkájukról, a kihívásokról és a mindent felülmúló szerelemről, amellyel élnek a hajókon, tisztelik a vizet, a szelet és nem mellesleg egymást.

Balatoni hajónaplók

A 175. jubileumi hajózási szezon tiszteletére, a “Tradíció és Modernizáció” jegyében elindította a BAHART a Balatoni hajónaplók című rovatát, melyben betekintést nyerhettek a balatoni hajózás rejtelmeibe. Kollégáik szemszögéből bemutatják a legkülönfélébb munkaköröket, valamint a hozzájuk tartozó történeteket. Az interjúk és rövid cikkek elrepítenek majd a balatoni hajózás csodaszép világába.

A Felelős Szülők Iskolája által készített videót itt éritek el:

BAHART

Megtekintéshez kattintsatok a képre vagy IDE!

A Balatoni hajónaplók debütáló első számában Németh Zsolttal, az idén 130. születésnapját ünneplő Kelén nosztalgiahajó kapitányával készítettek egy interjút – Hajózás a Balatonon – Balatoni Hajózási Zrt,Balatoni hajónaplók I. rész | Bahart (balatonihajozas.hu), második számában Molnár Endrével, a Szent Miklós zászlóshajó hajóparancsnokával készítettek interjút, aki mesél arról, mikor is döntött úgy, hogy a hajózásnak szenteli az életét, milyen utat járt be a hajóparancsnok posztig, és milyen szép helyeken járt a világban.

A Felelős Szülők Iskolája által készített videót itt éritek el:

BAHART

Megtekintéshez kattintsatok a képre vagy IDE!

Gyertek, szálljatok fel a fedélzetre erre a virtuális utazásra, és a Balatoni hajónaplók történeteivel fedezzétek fel a hajózás rejtett titkait, tudjátok meg, milyen út vezet addig, hogy valaki hajóparancsnok, kapitány legyen. Mit és hol tanultak a kapitányok? Hogy mesélnek erről a rendkívül izgalmas és felelősségteljes munkáról, ami sokkal több, mint hivatás, inkább szerelem.