LE-GO-KART: családi élményparadicsom a Balatonnál LEGO kiállítással, szabadulószobával, GOKART pályával

LE-GO-Kart: családi élményparadicsom a Balatonnál LEGO kiállítással, szabadulószobával, GOKART pályával

Képzeljetek el egy helyet, ahol a LEGO és a GOKART találkozik, ahol a kreativitás és az adrenalin kéz a kézben jár. Ez a LE-GO-KART pálya Balatonvilágos határában, amely Dely Ádám, egy mindössze 21 éves fiatal álmának megvalósulása. Ádám már 5 éves korától kezdve lelkes LEGO rajongó volt, később gokart versenyző lett, és mára sikerült egy fantasztikus birodalmat létrehoznia mindebből, egy régi TÜZÉP telepen. Most megmutatjuk Nektek is, hogy a részesei lehessetek ennek a különleges élménynek!

LEGO kiállítás: egy csodálatos világ kockákból

A LEGO kiállítás több mint 400 négyzetméteren, két szinten terül el, és több mint 15 millió LEGO elemből álló gyűjteményt mutat be. A látogatók megcsodálhatják a világ híres épületeit, működés közben láthatják a LEGO vonatokat és vidámparkokat, sőt, egy önmagában játszó zongorát is hallhatnak. A kiállítás tematikus elrendezése (City, Star Wars, Harry Potter, NinjaGo, Creator, Vonatok stb.) minden korosztály számára kínál valami különlegeset.

Az idei év újdonságai között szerepelnek egyedi ritkaságok, mint például az IKARUSZ 280 (BPO-001), a BAHART katamarán és komp, valamint Katy Perry és Ariana Grande koncertjeleneteinek LEGO változatai. A gyűjtemény büszkeségei között található a Millennium Falcon egyedi, sorszámozott darabja (ebből 10.000 darabot adtak ki az egész világon), az Eiffel-torony, és egy 1960-as évekbeli régi fadobozos építőkészlet is.

Amikor meglátogattuk a kiállítást, Ádám és családja is lelkesen meséltek nekünk a kezdetekről, arról, hogy mindez a szenvedély Ádám 5 éves korában indult, amikor megkapta az első LEGO modelljét, mégpedig egy kis zöld kamiont, ami a gyűjtemény első darabja lett. Az idők során folyamatosan több (kisebb és nagyobb kiállítást) látogattak meg családilag, és ezeken hangzott el a kiállítás ötletének alapját adó mondat, mikor azt mondta (súgva 😊) „Anya ennél nekem sokkal több LEGO-m van”. Az évek folyamán az ünnepek, események alkalmával kapott ajándékokkal, majd tudatos befektetések mentén bővült fel a mostani szintre, ami jelenleg az egyik legnagyobb LEGO magán gyűjteményt eredményezte Magyarországon. 14 év lelkes gyűjtés és szenvedélyes legózás után három teherautó kellett végül, hogy a kinőtt szobából, majd kinőtt lakásból a balatoni kiállításra kerüljön az addig felépített LEGO világ.

LEGO tematikájú szabadulószoba: kaland és logika

A LEGO tematikájú szabadulószoba izgalmas kihívásokkal várja a látogatókat. A játékosoknak 60 percük van, hogy megoldják a logikai rejtvényeket és megtalálják az eltűnt LEGO elemeket, hogy segítsenek a Nagy LEGO Építőmesternek. A szoba rejtvényei és titkai garantáltan összekovácsolják a csapatokat, legyen szó családokról, baráti társaságokról vagy céges csapatépítőkről.

GOKART pálya: adrenalin és szórakozás

A LE-GO-KART pálya egy 500 méter hosszú, izgalmas és kihívást jelentő gokart pálya, amely 2024. június 28-án nyitotta meg kapuit. A pálya kialakítása során elismert szakemberek és tapasztalt versenyzők is részt vettek, így biztosítva a legjobb élményt minden látogató számára. A futamok 8 percesek, és a versenyzők kiváló minőségű gokartokban tehetik próbára ügyességüket. A box utca fedett, így a ki- és beszállás komfortos, árnyékos környezetben történik.

A verseny előtt a látogatók egy régi Ikarus buszban regisztrálhatnak, ahol átvehetik a szükséges felszerelést, és egy üdítőt is elfogyaszthatnak. A biztonsági szabályok és előírások részletes ismertetése után már csak az izgalom marad hátra. A pálya különlegessége a nagy döntött kanyar, amely felejthetetlen élményt nyújt minden versenyző számára.

A box utcában a futam előtt minden biztonsági szabályról és előírásról precízen és lelkesen tájékoztatott minket Ádám, beleértve a megfelelő ruházatot, a biztonsági öv, a sisak és plexi használatát, valamint azokat a szabályokat, amelyek a pályán való közlekedésre, versenyzésre érvényesek, illetve a kék, a sárga, valamint a kockás zászló jelentését. A felnőtt gokartoknál 150 cm a minimum testmagasság a pedálok elérése és biztonságos kezelése miatt, de szuper hír, hogy augusztus 6-tól érkeznek majd gyerek és tandem gokartok is.

Családi és közösségi élmények

A LE-GO-KART nemcsak a gyerekek, hanem az egész család számára kínál szórakozási lehetőséget. A LEGO kiállítás, a tematikus szabadulószoba és a gokart pálya egyaránt nagyszerű programot nyújt a család minden tagjának. A helyszín kiválóan alkalmas baráti társaságok, céges csapatépítők, vagy akár iskolai csoportok számára is.

Inspiráló példakép

Dely Ádám története nemcsak a LEGO és a gokart iránti szenvedélyről szól, hanem arról is, hogy a kitartó munka és az álmaink követése révén bármi megvalósítható. Ádám példája inspiráló mind a fiatalok, mind a szülők számára, hogy merjenek nagyot álmodni és küzdeni céljaikért.

Ahogy Balatoni József, „Jocó bácsi” fogalmazott ottjártunkkor: „Nekem pedagógusként az a legfontosabb, hogy vannak ilyen fantasztikus fiatalok, akik kitalálnak valamit, leülnek üzleti tervet írni és megvalósítják, létrehozzák az álmukat. Szerintem ez ékes példája annak, hogy a mai fiatalok is zseniálisak és minden álom valóra válhat, hogyha az ember kellően küzd érte.”

Látogassátok meg Őket!

Ha a nyári szünetben vagy ősszel a Balaton környékén jártok, ne hagyják ki a LE-GO-KART élményparkot. Jelentkezzetek be előre és töltsetek el egy felejthetetlen napot a LEGO kiállítás, a tematikus szabadulószoba és a gokart pálya világában. Gyertek és élvezzétek Ádám álmát, Vele Együtt!

Elérhetőségek:

Várnak mindenkit szeretettel, hogy együtt élhessétek át a LEGO és a gokart varázslatos világát!

• ügyvezető

Vargacz Alexandra

sportszervező menedzser, online marketing szakember, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője