Színes-szeles játékok őszre

Vége van a nyárnak, hűvös szelek járnak… Na, de ez még nem ok arra, hogy bezárkózzunk a négy fal közé! Íme néhány klassz játék, ahol a szél nemhogy akadály, de egyenesen feltétel! Kedvenc színes pulcsik, széldzsekik bekészítve, esőkabát a táskában? Irány a szellő szárnyán! A Budapest.imami.hu cikke.

1. Sárkányreptetés

Lehet, hogy régimódi, lehet, hogy egyszerű, de annál nagyobb móka a gyerekeknek a sárkányreptetés!

Az első őszi szelek szuper lehetőséget teremtenek ehhez a népszerű játékhoz. Pár ezer forintért már igazán dizájnos sárkányt vehetünk a boltban, ügyeskezűek pedig akár maguk is elkészíthetik saját, egyedi tervezésű darabjukat.

Nem kell más hozzá, mint:
– nád, bot esetleg hurkapálca
– szemeteszsák, vagy színes papír
– zsinór
– olló
– vonalzó
– színes festék.

Na és persze némi kreativitás. Ha van egy szabad délutánunk, érdemes elkészíteni a gyerekekkel közösen saját tervezésű és díszítésű sárkányunkat!

2. Szélforgó

Ugyancsak házilag elkészíthető, vidám játékszer a szélforgó. A kisgyerekek mindig ámulattal nézik, hogyan forognak a műanyag lapátok anélkül, hogy hozzáérnénk.

Az elkészítéséhez szükség van:
– ollóra
– vonalzóra
– színes papírra
– hurkapálcára
– egy darab gyurmára
– gombostűre
– gombra
– de használhatunk filc anyagot is, ha különlegesebbé akarjuk tenni.

Legjobb rész a díszítés, ami teljes egészében a fantáziánkra van bízva. Ha meguntuk a játékot, az elkészült forgók jól mutatnak a kertben, vagy a szobában egy cserepes virág földjébe szúrva. Sőt akár kitűnő  dekorációi lehetnek a gyerkőc szülinapi zsúrjának.

3. Hajóverseny

Papírhajót mindenki tud hajtogatni, nem igaz? Akkor hát, versenyre fel!

Hogyan lesz versenyképes a hajónk?
1. Először is színezzük ki zsírkrétával, hogy ne süllyedjenek el az első percben.
2. Második lépésként pedig készítsünk árbócot hurkapálcából és vitorlát papírból, vagy zsebkendőből. De használhatunk akár egy vékony kendőt is erre a célra.

Ezek után már csak vízre kell szállni. Ha van egy kis szellő, az megkönnyíti, vagy éppen megnehezíti a dolgunkat, ugyanis szívószálon keresztül kell fújnunk a levegőt saját hajónk irányába, hogy az célba érjen.

A teljes cikk a Budapest.imami.hu oldalán olvasható, a folytatásért kattints IDE.