Szinte ingyen kapnak egy vidéki házat a nagycsaládosok a kormánytól

szép táj, kis házikó

Szinte ingyen kapnak egy vidéki házat a nagycsaládosok a kormánytól

A falvak ingatlanárai mellett a csok akár önrész nélkül is elég nagy lehet egy ház megvásárlásához. Igaz, a falusi csok némileg felhajthatja az ingatlanárakat.

A falusi csok részeként az egygyermekes családok 600 ezer forint, a kétgyermekes családok 2 millió 600 ezer forint, a háromgyermekes családok pedig 10 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak használt lakás vásárlására vagy annak korszerűsítésére, bővítésére. A Magyar Nemzet cikke szerint olyan alacsonyak az ingatlanárak a falvakban, hogy önrész nélkül is elég lehet egy ház megvásárlására a csok összege.

A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a használt lakások átlagos ára az ötezer fő alatti, nem agglomerációnak számító településeken 5,5 millió forint volt 2018-ban.

Ezt némileg árnyalja, hogy a falusi csoknak lehet az év második felében árfelhajtó hatása az ingatlanpiacon.

A falusi csok használt házak vásárlására és felújítására igényelhető. Az átlagos lakásár az agglomerációk ötezer fő alatti településein az 5,5 milliónál már jóval nagyobb: 13,9 millió forint.

(Index)