Tanároknak szól a workshop a Radnótiban

Radnóti P+R workshop

Tanároknak szól a workshop a Radnótiban

Egy „ráhangoló” foglalkozásra hívják a pedagógusokat a Radnóti Ifjúsági Műhely munkatársai november 27-én 14 órától a Radnóti Színház Keres Emil Próbatermébe. Ezúttal a színház Don Carlos előadásához kapcsolódva utazhatunk vissza az 1500-as évek Spanyolországába, megismerve az akkori spanyol királyi udvar életét.

A Radnóti Színház 2017-ben indult programja, a P+R (Pedagógus+Radnóti) azt a célt tűzte ki, hogy szorosabbá fűzze az oktatási intézmények és a színház közötti kapcsolatot. A kikapcsolódás és feltöltődés mellett a Radnóti pedagógus programja a tanítási inspiráció mellett drámapedagógiai munkamódszerek megismerésének lehetőségét is nyújtja.

“A Don Carlos előadáshoz fűződő workshopon megismerkedünk korabeli királyi udvar életétével, lakóival, górcső alá vesszük Fülöp király és fia, Don Carlos kapcsolatát” – meséli a foglalkozást két drámainstruktor, Szendrey Gitta és Mlynarik Júlia.

“Arról gondolkodunk közösen, hogy egy felnövekvő fiatal számára vajon mit jelentenek a családon belüli hatalmi viszonyok, hogyan segíti vagy gátolja az ifjú felnőtté válását a körülötte lévő világ, az adott történelmi kor és a társadalmi státusz” – mondják a szakemberek, hozzátéve, hogy a játék és saját élmény mellett módszertanról és drámapedagógiai formákról is mesélnek majd.

A workshop második felében pedig Sándor Júliával, az előadás dramaturgjával beszélgetnek a színdarabról, a szövegbeli változtatásokról és arról, hogy milyen kérdéseket és kapcsolódási lehetőségeket kínál ma Schiller nagy klasszikusa a középiskolás korosztály számára.

Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Bővebb információ itt: http://radnotiszinhaz.hu/hirek/tanaroknak-szol-a-workshop-a-radnotiban/