Újabb rajzfilmes miniszobor bukkant fel Budapesten, máris sokan keresik

kockásfülü nyúl szobor

Újabb rajzfilmes miniszobor bukkant fel Budapesten, máris sokan keresik

A Széll Kálmán téri Mekk Elek (és az ifjabb), a Falk Miksa utcai mókus, a Főkukac és a minitank a Bem rakparton… a budapesti miniszobor-gyűjtemény most egy újabb alkotással, a Kockásfülű nyúllal bővült.

A közkedvelt mesefigura bronz szobra a Lánchidat kémleli a budai Várból, a Sikló mellől. Az alkotó, Kolodko Mihály a Facebook-oldalán közölt képeket a vadonatúj szoborról.

Reméljük, ahogy a többi, úgy a Kockásfülű nyúl is sokág a helyén marad, és nem jut az eredeti Mekk Elek szobor sorsára.

Az anyai ágon magyar származású, 1978-ban Ungváron született művész legtöbb szobra szülőhelyén található, de 2017-es Magyarországra költözése óta Budapesten is megjelentek apró, szerethető alkotásai.