Újrahasználati központok nyíltak Budapesten

Újrahasználati Központ előtt gyerekcsoport.

Újrahasználati központok nyíltak Budapesten

Sok a kacat és nem tudod hová vidd? Vagy éppen fillérekért lenne szükséged pár dologra? Akkor látogasd meg a budapesti Újrahasználati Központok egyikét!

Ha a karácsonyi nagytakarítás során előkerült pár dolog, amit már nem használsz, és csak a port fogja, nem kell megvárnod a lomtalanítást! Szinte biztos, hogy valaki más örülne neki, és ha leadod az egyik újonnan nyílt  Újrahasználati Központban, akkor el is juthat hozzá! Sokszor olyan dolgokat kapunk ajándékba, amiből már van egy régebbi, de tökéletesen működő verzió. Ez is helyet találhat az létesítményekben adta hírül a Zöldbolt oldala a Redre fel blog írására hivatkozva.

Mi az az Újrahasználati Központ?

Jelenleg két Szemléletformáló és Újrahasználati Központ üzemel Budapesten, a XV. és a XVIII. kerületben, az FKF Zrt. fenntartásában.

A létesítmények hulladékudvarként, valamint nyugati mintán alapuló Újrahasználati Központként üzemelnek, ahol a szelektíven gyűjtött hulladékok leadása mellett azok a tárgyak, használati eszközök cserélhetnek gazdát, amelyek tulajdonosaik számára már nem képviselnek értéket, ugyanakkor más számára még használhatóak. Emellett a létesítmények helyszínt biztosítanak szakmai konferenciáknak, bemutatóknak, edukációs foglalkozásoknak is, amelyek során a modern hulladékgazdálkodás rendszere és folyamata mutatható be játékos formában az érdeklődőknek.

Díjmentes leadás, filléres vásárlás

A budapesti lakosság díjmentesen leadhatja a számára már feleslegessé vált, vagy megunt, de használható tárgyait, eszközeit. Az itt leadott tárgyak a csekély tárolási, raktározási díj megfizetését követően elvihetőek bárki számára. “A SZÚK-ban leadott tárgyak 14 napra a bemutatótérbe kerülnek, ahol jelképes összegért megnézhetik és megvásárolhatják őket az érdeklődők és a rászorulók. Az el nem kelt tárgyakat civil szervezeteknek ajánlja fel a társaság.” – írja a Rendre fel blog.

Mindenkinek jó

Az újrahasználati központok célja a hulladékkeletkezés csökkentése, az újrahasználati arány növelése mellett a rászorulók szociális megsegítése.

Hol találod a központokat?

Cím:

• Budapest XV. kerület Károlyi Sándor utca 166.
  • Budapest XVIII. kerület Besence utca 1/A

Mi adható le az Újrahasználati Központokban? Erről is olvashatsz a zoldbolt.hu cikkében.

Borítófotó:  fkf.hu; Szerző: Horváth László, FKF Zrt.