iskolaszínház

Tanár vagyok! És? – az élet írta – iskolaszínház Jocó bácsi könyve alapján a Momentán Társulat tagjaival

Tanár vagyok! És? – az élet írta…
iskolaszínház Jocó bácsi könyve alapján a Momentán Társulat tagjaival

Rendhagyó előadás kamaszoknak, szülőknek és tanároknak egyszerre

Főhős: Balatoni József, alias Jocó bácsi, történelemtanár, író
Szereplők: a Momentán Társulat tagjai: Harsányi Bence, Káli Kata, Penke Bence
Riporter: Tibenszky Moni Lisa, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapítója

Rendező: Tibenszky Moni Lisa

A programról:

Jocó bácsi 2022. decemberében megjelenő könyve – Tanár vagyok! És? – alapján egy rendhagyó könyvbemutatóval egybekötött iskolaszínházi előadás, mely a humor, a szemléletformálás, a élet által dobott hol felemelő, hol a mellbevágó labdáit mutatja meg a Momentán Társulat fantasztikus impró színészei közreműködésével.
A nevetés, a könnyek is előkerülnek a másfélórás program kapcsán, ami ugyan a megjelent könyv fejezetei alapján készült, de az élet írja és egy kicsit a közönség reakciói is.

A könyvről:

Tanár vagyok! És? – Szubjektív vallomás pedagógiai felhanggal

“Az az általános vélekedés a sikeres, tehetséges vagy éppen gazdag emberekkel szemben, hogy nekik csak megszületni volt nehéz, az élet a tenyerén hordozza őket, minden az ölükbe hullik, nekik minden olyan könnyen megy… pláne, ha tanár, vagy épp azért nem?!”

“Sokszor nem hajlandóak az emberek a dolgok mögé nézni, meglátni azt, hogy más élete sem könnyebb, csak másabb. Mert ugye, amíg nem járunk a másik cipőjében, nem éljük az életét, addig nem is tudjuk, hogy neki milyen lehet, milyen nehézségekkel, vívódásokkal kell szembenéznie annak, akinek látszólag csodálatos élete van. Pedig mennyire jó lenne, ha mindenki beszélne a problémáiról, a démonokról, amikkel meg kell küzdenie adott esetben nap, mint nap.”

Ez a könyv egy őszinte vallomás, veszteségekről, küzdelmekről, így vagy úgy megdolgozott traumákról, szerelemről, függésről és mindenről (is), ami alakíthat bennünket, a kérdés, hogy mit hozunk ki belőle?
Egy kis faluból származó dadogós fiú élete, aki bebizonyította a nagyvilágnak, hogy igenis értékes és sikeres tud lenni egy tanár. Jocó bácsi – ahogy mindannyian ismerjük – nem kevés megpróbáltatáson ment át eddigi életében. Ezeket megharcolta, átélte és minden lecsapódását alkalmazza pedagógiai módszereiben is, legyen szó közösségi életről, beilleszkedési nehézségekről, függőségekről, de akár az önismeret és önértékelés területéről is.

Jocó már kiskorában is tanár akart lenni, ezt véghez vitte. Vidékről városba, onnan a rivaldafénybe. Hosszú és küzdelmes út vitt a mai influencerségig. Veszteségből nyereség – miként lehet átfordítani vesztes élethelyzeteket a magunk és mások javára? – erről szól ez a könyv, mindenkinek, aki szeretne szembenézni önmagával és hajlandó a saját személyiségével is tanítani, úgy ahogy Ő tud. Jocó bácsi nyíltan, őszintén, kendőzetlenül.
Több, mint egy tanár.

Időpont: 2022. december 15. (csütörtök), 18:00
Helyszín: Millenáris Park, B épület, Wermer terem – 1024 Budapest, Kis Rókus u. 16-20.
A Millenáris parkból a B épület oldalán – külső bejárat – lehet majd bemenni a terembe.
Kapunyitás: 17:30

tanár jegy

normál jegy

páros jegy

dátum

dec 15 2022

időpont

Ár

Jegyvásárlás
kategória

Szervező

+36203586612
Honlap

Sorry, the comment form is closed at this time.