• magyar tanár, újságíró, sportszülő

Fülöp Bea

Újságíró, tanár és két sportoló gyerek anyukája. Sokévnyi rádiós riporteri munka után fiam születésével elindult egy olyan változás, amely sok újdonságot, fejlődést hozott.

Fülöp Bea - újságíró, tanár és két sportoló gyerek anyukája. Sokévnyi rádiós riporteri munka után fiam születésével elindult egy olyan változás, amely sok újdonságot, fejlődést hozott. Ha nem válok anyává, nem lettem volna könyvszerző sem Anyák c. első kötetemmel, amelyet egy másik, Életbe vágó válaszok című könyv követett. Ha nem születnek gyerekeim, biztosan nem fordulok az oktatás felé, bár első diplomám magyar tanári. De leporoltam az oklevelet és immár hetedik éve működöm magyar tanárként. Eközben lettek mániáim: digitális tudatosság, élménypedagógia, érzékenyítés és igen, mi olvassuk a klasszikusokat még mindig a magyar órákon.

Hétköznapjaim délelőtt más gyerekei, délután a sajátjaim körül forognak. A táncterem és a vívóterem az úti cél. Nagy áldozat? Nem, végtelen büszkeség és hála.

Hosszú évek óta komoly adóssága van a felnőtt társadalomnak saját magával és gyerekeivel szemben is. A problémát felismertük, beszéltünk róla,

A központi írásbeli célegyenesébe fordulva, mikor mindenki kapkodva készül, ismétel, retteg és tart rettegésben másokat, jöjjön néhány jótanács és emlékeztető,

Az iskolai szünet elsősorban nem a tanulásra való, hanem a feltöltődésre, kikapcsolódásra és az előttünk álló hónapokhoz elég erő begyűjtésére.

Az, hogy akár több nyelven is kommunikálni tudjunk a 21. században, már nem különleges elvárás. A nyelvtudás megkérdőjelezhetetlenül a legfontosabb

Rendhagyó iskolaszínházi előadáson találkozhattak az érdeklődők Balatoni József - azaz Jocó bácsi  új könyvével, amely a sorban a hetedik. Ennek

Van a Balatonnak valami múlhatatlan varázsa. Gyermekkori nyaralások emléke a nyári strandok zsivajával, a lángos-sült hal illatával, víztükröt kifeszítő naplementéivel.

Folytatódott az Óvodapedagógus és Tanítóklub az ELTE TÓK szakmai partnerségével, ahol a második előadáson, a KórházSuli vezetője, Tóthné  Almássy Monika

Elstartolt az Óvodapedagógus és Tanító Klub az ELTE TÓK szakmai partnerségével, ahol az első szakmai eseményen Sólyom Brigitta pszichopedagógus, a