Ajándékozz figyelmet Anyák napjára!

AJándékozz figyelmet Anyák napjára!

Ajándékozz figyelmet Anyák napjára!

Sokféle módon tudjuk megköszönni Édesanyánknak a szeretetét, gondoskodását… de talán minden felett áll egy dolog, amivel kifejezhetjük hálánkat, ami nem más, mint a figyelem, az odafigyelés.

Amikor néhány ünnepi pillanatra megállunk, időt és figyelmet szánunk egymásra, van, aki szakít egy szál virágot – ahogy régebben tettük az utcán lévő orgonabokorról – vagy készít egy kis ajándékot vagy elmond egy verset. Hogyan tehetnénk évről évre meghittebbé, emlékezetesebbé a május első vasárnapját? Egy közös családi önismereti előadással és egy jó könyvvel!

Elsőként is, ha nem csak egyszer egy évben jutna eszünkbe a hála, a köszönet a szüleink felé.

Másfelől, ha akár családilag, szülő-gyerek viszonylatban is ránéznénk a kapcsolatunkra, a tanult és hozott mintákra, beszélgetnénk a családi történetekről, kapcsolódásokról és mindenki kimondhatná az érzéseit, legyenek azok félelemek vagy akár örömmel teli lelki morzsák. Egy ilyesfajta úton elindulni mindig nehéz, pláne, ha Te is Kedves Olvasó az X generációhoz tartozol, azok a mai negyvenesek-ötvenesek, akiket leginkább szendvicsgenerációnak szoktunk hívni. Kapunk és meg nem is, értjük is meg nem is… nagyon sokfelé szeretnénk megfelelni, a saját szüleinknek és persze a saját szülőségünknek, de ez a kétirányú megfelelés igen nehéz kihívás és akkor még nem is beszéltem a saját jóllétünkről, önismeretről és a kapcsolataink minőségéről.

Ezen az úton indulhattok el együtt a Felelős Szülők Iskolája különleges Anyák napi eseményén május 10-én 19 órakor, melyre két fantasztikus előadót hívtunk, Kádár Annamária, mesepszichológust és Steigervald Krisztián, generációkutatót.

Felülírhatóak-e a családi mintáink? címmel egy rendhagyó előadásra és azt követő beszélgetésre készülünk, ahova várjuk az Édesanyákat, akár nagyobb, felnőtt gyermekkel, akár nagyszülőkkel, de akár az Édesapával együtt is a Muzikum Pódiumon.

Szakmai és szakértői segítséggel, tapasztalatokkal együtt indulunk el ezen a felismerés és megismerés útján, ahol a szülőtípusokról, a hozott és tanult mintákról, családtörténetekről, azok érzelmi hatásairól is hallunk értékes és érdekes dolgokat.

Felülírhatóak-e a családi mintáink?

Az előadások után egy közvetlen hangulatú pódiumbeszélgetésen fogom kérdezni vendégeimet a saját szülőségükről, Kádár Annamáriát az örökbefogadott gyermekei és elgyászolt édesanyja kapcsán, Steigervald Krisztiánt, átírt édesapai szerepe és hozott, transzgenerációs öröksége kapcsán.

A különleges alkalomra elővételben kaphatóak a jegyek: Kádár Annamária és Steigervald Krisztián: Felülírhatóak-e a családi mintáink? – Anyák napi esemény | Facebook

Az Édesanyákat külön ajándékkal várjuk.

Kádár Annamária és családja

Azoknak pedig, akik szeretnének egy kézzel fogható ajándékot is emellé, szeretettel ajánlom Steigervald Krisztián május 16-án megjelenő új könyvét, amely nagyon érdekesen és értékesen visz végig a generációk közötti különbségeken és mutat utat arra, hogy miként építhetünk hidat.

Steigervald KrisztiánGenerációk harca a figyelemért – Hogyan tanuljunk egymástól, egymásért? című könyve az elfogadás és megértés könyve, mely humorral, de mégis nagyon érzékletesen mutatja meg nekünk a családon belüli elcsúszások lehetséges eredőjét, a generációk közötti eltérő értelmezést és fényt vet a manapság oly értékes figyelemre. Az egymásra figyelésre, a tanulásban és munkában való figyelmetlenségre, arra, hogy miként figyeljünk magunkra, halljuk meg a belső hangunkat is.

A könyv nem véletlenül került fel már most a Líra TOP 10 előrendelési listájára, legyen ez az ajándék Anyák napjára, melyet előrendelés esetén dedikálással együtt küldenek meg.

Előrendelés: Generációk harca a figyelemért – Hogyan tanuljunk egymástól, egymásért? [előrendelhető] (lira.hu)

Generációk harca a figyelemért

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa