Lelki egészség gyermekkorban – a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub tabudöntögető előadása a KórházSulival közös szervezésben

Lelki bizonytalanság

A gyerekek negyede szenved valamilyen mentális problémától. A szorongás már a legkisebbeket is érinti, akár az óvodában is megjelenhet. A fiatalok körében elkövetett öngyilkosságok száma sem csökken. Az idei iskolakezdés is hozott tragédiát, amely egy fiatal életét követelte. Október 10. A lelki egészség világnapja. FONTOS NAP. Szánjunk rá időt!

Találkozzunk október 11-én a Lelki bizonytalanság, pszichés problémák gyermekkorban című tabudöntögető edukációs előadáson!

Öntsük ki a gyerekek, fiatalok hátizsákjában lévő félelemek úti batyuját, mert lassan megroskadnak a terhek alatt!

Az edukációs előadás keretében a szakma elismert képviselői – dr. Máttyus Anna, pszichiáter, Richter Aranyanyu díjas orvos, nagycsaládos édesanya és Berczelédi Réka, tanár, a KórházSuli társalapítója segítenek támpontot adni főként a gyermekeket nevelő, tanító pedagógusok számára, hogy miként segíthetjük meg a diákok lelki jóllétét.

Bizonyított tény, hogy a COVID, az online oktatás és az ehhez társuló szinte kollektívnak tekinthető társadalmi trauma nagy hatással van a gyerekekre, sokkal több félelem, befeszülés, akár idegrendszeri érintettség is jelen van az iskolában, mely nem vagy nem megfelelő mértékben való felismerése, kezelése akár tragédiába is fulladhat.

szorongás

A Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub, Pedagógus Power keretén belül egy interaktív beszélgetésen, előadáson az alábbi kérdésekre keressük a válaszokat:

• Miért kell komolyan vennünk a diákok lelki terheltségét, félelmet, akár halálfélelmet?
  • Hogyan tudjuk felismerni, mik a jelei annak, ha egy diák segítségre szorul? Milyen tünet esetén hol és milyen szakmai segítséget kérjek?
  • Mi az iskola és a család szerepe? Kinek mi a feladata, felelőssége? Mit tegyen a tanár és mit a szülő? Miért fontos a gyors és hatékony kommunikáció a fellépő probléma esetében?
  • Hogy tud kapcsolatot teremteni a KórházSuli az iskola és a kórház, az oktatás és egészségügy között?
  • Milyen jelentősége van egy lelki, pszichés gyógyulási folyamatban a szülők, tanárok támogató szerepének?
  • Miért félünk a megbélyegzéstől?

Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

ESEMÉNY RÉSZLETEI ITT

REGISZTRÁCIÓ ITT

Helyszín: Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium

Időpont: 2021. október 11., hétfő 17:30

Az előadásra nem csak tanárokat várunk!

FSZI Tanár Klub

Jelentkezz a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klubba – Pedagógus Power!