Komfortzónán innen és túl – sport általi nevelés – a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub edukációs programja a Millenárison

KOMFORTZÓNÁN INNEN ÉS TÚL

Hogy látják a diákok motivációját az olimpikonok és a tanárok? Milyen képességeket, készségeket épít, fejleszt a sport? Megküzdési stratégiák az egyéni és a csapatsportban. Veszteségek átkeretezése, verseny, közösség – ilyen és hasonló témákkal szervez eseményt a Millenáris és a Felelős Szülők Iskolája elsősorban tanároknak, edzőknek és sportszülőknek. Komfortzónán innen és túl – avagy a sport általi nevelés címmel október 5-én, délután 18 órakor lehetőség nyílik a kiállítás megtekintésére és 19 órakor Fodor Rajmund olimpikon, Európa- és világbajnok vízilabdásunk, Nagy Tímea olimpiai bajnok párbajtőrvívónk és Balatoni József, alias Jocó bácsi által fémjelzett edukációs beszélgetésen való részvételre, melyet a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub első eseményeként tartanak számon.

Olimpiatörténelem, interaktív kiállítás

Keleti Ágnes, Papp László, Igali Diána, Hajós Alfréd…. ezer név, akik a magyar olimpia történelemkönyvébe írták be a nevüket, küzdelmeikkel, eredményeikkel. Számtalan kitartó és kemény edzés, megmérettetés, amit a magyar bajnokaink végig vittek a történelem során. Az Ő életművüknek, eredményeiknek állít emléket a Világraszóló Bajnokaink kiállítás, ahol a paralimpiák és a szellemi olimpiák történeti érdekességei, ikonikus tárgyai is előkerülnek. Kiváló ismeret és élménytár bővítés ez az interaktív kiállítás osztálykirándulás gyanánt is, hiszen számtalan élményelemmel – evezés, reflexfal, lövészet, stb. – népszerűsitik az olimpiai sportágakat.

A kiállításon élő legendák is „terítékre kerülnek”, mint például a már említett Komfortzónán innen és túl című edukációs beszélgetés vendégei, Nagy Tímea és Fodor Rajmund.

Nézzétek meg a kiállításon forgatott videónkat:

Hogy látják Ők az utánpótlást? Mit tanultak Ők a sporttól? Miért támogatják a sport általi nevelést?

Természetesen a beszélgetés keretében előkerül majd a meghívott olimpikonok saját sportkarrierje, megélt mélységek és magasságok és mindezek hatása a személyes életükre. Vendégünk lesz még Balatoni József, alias Jocó bácsi, aki történelemtanárként is nagy rajongója a kiállításnak, csakúgy, mint az olimpiáknak.

„Hiszek abban, hogy közösséget kell építenünk tanárként, pedagógusként és ennek egyik leghatékonyabb eszköze a sport. Jómagam is hosszú évek óta sportolok, sok éve röplabdásokat táboroztatok és látom a jellemfejlődésüket, a sport általi nevelés, önismeret és önfegyelem fantasztikus hatását a fiatalokra. Jómagam is jelen pillanatban igen erős életmódváltásba kezdtem, mely nem könnyű, de igen erős jellemformáló és építő feladat. Nagy örömmel és megtiszteltetéssel vállaltam el a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub első nyilvános eseményén a közreműködést ilyen fantasztikus sportolók társaságában.” – fogalmaz Jocó bácsi.

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, itt: KOMFORTZÓNÁN INNEN ÉS TÚL – beszélgetés a sport általi nevelésről – Millenáris

A Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub tagjai, pedagógusok 18 órától exkluzív tárlatvezetéssel egybekötötten nézhetik meg a Világraszóló Bajnokaink kiállítást, majd részt vehetnek a Komfortzónán innen és túl – sport általi nevelés című interaktív előadáson, mely háziasszonya Tibenszky Moni Lisa, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője.

KOMFORTZÓNÁN INNEN ÉS TÚL
beszélgetés a sport általi nevelésről olimpiai bajnokokkal és Jocó bácsival

A Millenáris és a Felelős Szülők Iskolája közös estje

Vendégeink:

Fodor Rajmund kétszeres olimpiai-, egyszeres világ- és kétszeres Európa-bajnok vízilabdázó
Nagy Tímea kétszeres olimpiai bajnok párbajtőrvívó
Balatoni József alias Jocó bácsi történelemtanár, író

Moderátor: Tibenszky Móni Lisa újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapítója

Helyszín: Millenáris D épület, Moziterem
Időpont: 2021. október 5. 19:00
Kapunyitás: 18 órától

Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

REGISZTRÁCIÓ ITT

Fontos! Kizárólag limitált számú vendég számára tudjuk biztosítani a részvételt a programon!*

18 órától a Világraszóló Bajnokaink-177 mesés győzelem kiállítás a regisztrált tanárok részére idegenvezetéssel megtekinthető.

Témáink:
Sportmotiváció és ami mögötte van.
Mire tanít az egyéni munka és mire a csapatmunka?
A sport személyiségformáló hatása.
Az edző és a sportoló, mint példakép.
Napirend és rendszeresség szerepe a mindennapokban.

Kötetlen beszélgetés a sportról a lemondások és nyereségek tükrében.

Ajánljuk tanároknak, szülőknek, edzőknek és mindenkinek, aki fontosnak tartja a sport általi nevelést.

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője