Az Év Digitális Oktatóit keresi a Hankook – már lehet jelentkezni a pályázatra!

Hankook Oktatási Pályázati Program

Az Év Digitális Oktatóit keresi a Hankook – már lehet jelentkezni a pályázatra!

Rendkívül hosszan lehetne értékelni a digitális oktatás tapasztalatait a pandémia idején. Ami biztos, hogy minden pedagógus részéről új megoldások alkalmazására, nagyfokú kreativitásra és persze gyors alkalmazkodó képességre volt szükség. Ebben a néhány hónapban nagyon sok tanár számára mindennapossá vált, hogy Kahoottal tesztelje osztálya biológiatudását, felkapott slágerekkel gyakoroltassa a hallás utáni szövegértést angol órán, vagy épp tankockákkal dobja fel a tanórákat. Az új helyzet új kihívásokat teremtett. A megoldások iskolánként, sőt tanáronként is eltérőek lehettek.

Ez inspirálta a Hankook Tire Magyarország Kft. csapatát is, hogy 2021. október 1-jén új formában hirdesse meg a Hankook Oktatási Pályázati Programot (HOPP). Idén a program a pedagógusok előtt tiszteleg, hiszen a 2020/2021-es tanév során váratlanul bevezetett digitális oktatáshoz alkalmazkodni olyan kihívást állított a tanárok elé is, amely magasszintű szakmaiságot és felkészültséget igényelt.

„A Hankook Oktatási Pályázati Programjával most ezt a szakmaiságot és felkészültséget szeretnénk díjazni. A pályázat célja, hogy elismerje és ösztönözze a közoktatásban dolgozók munkáját, támogassa a jövő generációjának magasszintű oktatását és vonzó jövőképet biztosítson a fiatalok számára. Éppen ezért olyan pedagógusok pályázatait várjuk, akik biztonsággal mozognak a digitális világban, bravúrosan alkalmazták az internet és a technika nyújtotta lehetőségeket az online oktatás hónapjai alatt a 2020-2021-es tanév során, és mindezt példákkal alá is tudják támasztani.” – foglalja össze a pályázat célkitűzéseit Tóth Alexandra program koordinátor.

Elismerés és jutalom tanárnak és iskolának egyaránt

Érdemes az iskoláknak, diákoknak, szülőknek is ösztönözni tanáraikat a nevezésre, hiszen a Hankook a legkiemelkedőbb pályázatokat 4 millió forint összdíjazással honorálja. Összesen 4 kategóriában hirdet majd nyertest a vállalat: „Az év digitális oktatója” címmel díjazza az általános iskola alsó és felső tagozatos, valamint a középiskolai tanárokat, emellett internetes szavazás segítségével egy közönségdíjast is választ. Ráadásul minden nyertes esetében a pedagógust és az őt foglalkoztató oktatási intézményt is külön jutalmazzák, hozzájárulva az iskolák digitális fejlesztéséhez is.

A pályázatok elbírálása

A pályázatok elbírásában szakmai zsűri lesz a Hankook segítségére: Balatoni József „Jocó bácsi”, történelemtanár, a Felelős Szülők Iskolájának szakértője, író és influenszer, Dóczi Attila „Attis”, a Tanulom Magam YouTube csatorna influenszere és kommunikációs szakember, valamint Dr. Szűts Zoltán digitális pedagógia, média- és információs társadalomkutató, egyetemi docens, akik nagy örömmel mondtak igent a felkérésre és várakozással tekintenek a zsűrizés elé. „Szerintem a tanári pályán a humor, a kísérletezés és a megújulás kiemelten fontos, ezért örömmel vállaltam el a HOPP zsűrizését és izgatottan várom, hogy milyen pályázatok érkeznek a kollégáktól a digitális jógyakorlatokra.” – nyilatkozta Balatoni József „Jocó bácsi” a zsűritagságról.

Dóczi Attila “Attis” így fogalmazta meg gondolatait a zsűrizésről: “Megtisztelő számomra és borzasztóan örülök, hogy egy olyan program zsűritagja lehetek, aminek a célja, hogy felhívjuk a figyelmet és értékeljük a tanárok erőfeszítéseit és munkásságát. Remélem, ezzel a programmal mi is hozzájárulhatunk a tanári hivatás megbecsüléséhez, valamint motiválhatjuk a tanárokat és diákokat egyaránt, hogy sikerrel nézzenek szembe a jövő kihívásaival.”

Dr. Szűts Zoltán digitális pedagógia, média- és információs társadalomkutatóként számos szakkönyv szerzője eddig félszáz tudományos előadást tartott már, és dolgozott közösségi média tanácsadóként is. Elhivatott a digitális oktatás iránt: „Nős vagyok, két gyermek édesapja, és azt szeretném, hogy az őket oktató tanárok tudatosan, innovatívan és elbűvölően használják a digitális technológiát az oktatásban, ezért csatlakoztam a HOPP zsűrijéhez.”

A pályázatra a www.hankookpalyazat.hu weboldalon lehet nevezni a jelentkezési űrlap hiánytalan kitöltésével 2021.10.01. és 2021.11.02. között.

A pályázat pontos részleteiért látogasson a www.hankookpalyazat.hu weboldalra!