Miről szól az Ébresztő óra?

Az Ébresztő óra az UNICEF Magyarország gyermekjogokról szóló interaktív edukációs programja iskoláknak, osztályoknak, gyerekközösségeknek, szülőknek.

A szervezet által képzett előadók 4-12. osztályos diákoknak tartanak interaktív foglalkozásokat gyermekjogokról, a gyermekekkel szembeni erőszakról, és beszélgetnek velük arról, milyen a gyermekek helyzete a világban. Jogaik ismeretében a gyerekek esélyt kapnak, hogy olyan felelős és tudatos emberekké váljanak, akik felismerik az erőszakot, jogaik megsértését és képesek legyenek előrelátóan és hatékonyan meg is védeni magukat.

Az Ébresztő óra foglalkozások célja, hogy a gyerekek megtanulják meddig terjednek jogaik másokkal szemben és tájékozódjanak, hogy kihez fordulhatnak, ha védelemre van szükségük.

A gyermekjogok minden gyereket ugyanúgy megilletnek a világban, bárhol is él, éppen ezért érdekes a 90 perces vezetett foglalkozásnak az a része, amikor a diákok megismerkednek az UNICEF világszerte végzett gyermekjogi/gyermekvédelmi munkájával. A trénerek rávilágítanak arra, hogyan élnek a világ más tájain élő gyerekek, akik számára elképzelhetetlen a csapból folyó víz, a minőségi oktatás, a biztonságos otthon.

Az UNICEF hisz abban, hogy a felelősségvállalás és a tudatos jövőépítés a jogok ismeretéből fakad. A program hatására javul a gyerekek önértékelése, szélesedik a látókörük, és fogékonyabbá válnak a saját környezetük és a fejlődő világ problémái iránt. A programban részt vevő gyerekeken keresztül pedig egész generációjuk attitűdjét alakítani tudjuk.

Ki végezheti el a képzést?

A képzésre elsősorban olyan jelentkezőket várunk, akinek szakmájából kifolyólag van tapasztalata gyerekekkel végzett munkában.

Az önkéntes trénereket az UNICEF Magyarország koordinálja, tananyagot, információkat és módszertant biztosít számukra.

A beszélgetésben erről lesz szó, amihez bárki csatlakozhat, de az előadásunk elsősorban a Felelős Szülők Iskolája Tanító és Tanár Klub tagjainak lehetőség az ismerkedésre, kapcsolódásra.

Ébresztő óra – az UNICEF Magyarország interaktív edukációs programja a gyermekjogokról. Nem csak tanároknak! – FACEBOOK LIVE beszélgetés

2024. március 18., hétfő, 18:00

A Felelős Szülők Iskolája Facebook oldalán

Szakértő vendégek:

Nagy-Balás Borbála, az UNICEF Magyarország Ébresztő óra programvezetője, gyermekjogi szakjogász

Balatoni József, alias Jocó bácsi, történelemtanár, pályaorientációs tanácsadó, író, tréner, az UNICEF Magyarország Ébresztő óra program önkéntese

Tibenszky Moni Lisa, sport mentáltréner, life coach, oktatási újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapítója, az UNICEF Magyarország Ébresztőóra program önkéntese