Kamaszkori vészhelyzetek – S.O.S. megoldások

Kamaszkori vészhelyzetek című könyv borítója

könyvajánló

Dr. Krivácsy Péter, Dr. Battonyai Tünde, Marsi Zoltán könyve

A Léghajó Programmal mindeddig főként csecsemő és kisgyermekkori vészhelyzetek kezelése, megelőzése kapcsán találkozhattunk. Sok száz kisgyerekes szülő, óvónő és pedagógus vett részt tanfolyamaikon, kurzusaikon, ahol praktikus tanácsokkal, gyakorlati megközelítésből szakmailag képzett és tapasztalt orvosok adták át tudásukat gyermekkori vészhelyzetekkel kapcsolatban a résztvevőknek. E témába készül könyv – Gyermekkori vészhelyzetek – S.O.S. megoldások címmel –  hasznosságát és szükségességét mi sem bizonyítja jobban, minthogy már a harmadik kiadást is megérte. A könyvben a lázcsillapításról, az állatharapásról, az eszméletvesztésről, a kiszáradásról, de akár a mérgező növényekről vagy rovarcsípésekről, azok kezeléséről is olvashatunk.

És most két korosztállyal feljebb, a tinédzserkorban, kamaszkorban fellépő vészhelyzetekkel, korosztályos élethelyzetekből vagy épp társadalmi, szocializációs problémákból adódó problémákat átfogó, bemutató és kezelő útikalauzt vehetünk a kezünkbe. A könyv szól  a kamaszhoz, a szülőhöz és a pedagógushoz egyaránt. Alvásproblémák, ekcéma, bőrbetegségek, dohányzás, egyéb stresszhelyzetek (gyász, vizsga..), fogyókúra, depresszió, de akár a motoros balesetek is egy-egy fejezetet kaptak a könyvben. Álljon itt a szerzők előszava ajánlásul.

Kedves Olvasó!

Mit jelent az, hogy vészhelyzet? Szerintünk az a vészhelyzet, amit te annak gondolsz! Lehet ez egy nagyobb pattanás egy randi előtt, néhány feleslegesnek ítélt kiló, de akár egy lábtörés, vagy komoly drogprobléma. Könyvünkkel az a célunk, hogy megismertessük veled ezeket a helyzeteket, segítséget nyújtsunk a megértésükhöz, a megoldásukhoz és sok esetben a megelőzésükhöz.

Tudjuk, hogy milyen sok kérdés fogalmazódik meg benned, ebben az életkorban. Gyakran kerülsz olyan helyzetbe, amit nem láthatsz előre és nincs még tapasztalatod a megoldásában. Sok témában, mint például a szexualitás vagy a kábítószerek kérdése sok tévhit kering, nagy az összevisszaság, nehéz eligazodni a kérdésben.  Mi őszinte, hiteles válaszokat adunk, és nem kerüljük ki a ciki témákat sem, sőt! Szeretnénk, ha bátran feltennéd magadnak a kérdésidet és utánanéznél a válaszoknak! Így tájékozott leszel, és fel tudsz készülni a váratlanabb nehézségekre is. Ha pedig bekövetkezne a baj, összeszedett leszel, a lényeges dolgokra koncentrálsz, és tudni fogod, mit kell tenned. Egyszóval, nagyobb biztonságban leszel. Szeretnénk, ha a kamaszkorod tényleg az örömökről, a kalandokról, a felfedezésekről szólna, és úgy emlékeznél majd rá, mint életed nagyon boldog időszakára!

Hosszas együtt gondolkodás, sok-sok beszélgetés előzte meg a könyvünk megírását. Mindhárman 10-15 éve dolgozunk kamaszokkal és felnőttekkel egyaránt. Dr. Krivácsy Péter, a könyv ötletadója, az Országos Mentőszolgálat vezető gyermekgyógyásza, a Léghajó Program vezetője nap, mint nap találkozik a könyvben feldolgozott problémás helyzetekkel.  Dr. Battonyai Tünde pszichiáter szakorvos, aki pályája során már több ezer felnőtt, kamasz és család gondjait segített megoldani, rendszeres szakértője, vendége számos mediumnak. Marsi Zoltán pedagógus, az Alternatív Közgazdasági Gimnázium tanára, az Országos Elsősegély-ismereti verseny főszervezője, kamaszok között éli le mindennapjait. Mindhárman nevelünk gyerekeket – kamaszokat és ráadásul egyikünk sem felejtette el, milyen is kamasznak lenni, milyen könnyű zűrös helyzetekbe keveredni és milyen nehéz felnőtté válni. J

Néhány szó a szülőknek, felnőtteknek. Könyvünket elsősorban kamasz olvasóinknak írtuk, de biztosak vagyunk benne, hogy nagy segítséget jelent az önök számára is, akikre sok megváltozott feladat hárul a kamaszkor ideje alatt. A mai kamaszoknak ugyanazokkal az alapvető élethelyzetekkel kell szembesülniük, mint nekünk, szülőknek, csak kicsit más formában, más hangsúlyokkal, más környezetben. Ugyanúgy lesznek szerelmesek, esnek el a biciklivel, cigiznek és isznak alkoholt, stb. Könyvünk segít jobban megérteni kamasz gyerekeinket, megismerni a reális veszélyeket, vészhelyzeteket, és megtalálni a megoldásokat. Használja úgy, mint egy kapaszkodót ebben a zűrös világban! Szeretnénk, ha minél jobban értenénk egymást, a kamaszok és mi felnőttek.

——————–

Mérgezések

Nemek – Férfi dolgok

Nemek – Női dolgok

Nemek – a szexuális élet kezdetei

Oltások

Orrvérzés

Öngyilkosság

Parti

Szemproblémák

Szorongásos zavarok, pánik, fóbiák

Szülők

Tested

Testmozgás, sport

Tetoválás, testékszer

Torokfájás, mandulagyulladás

Túrázás

Újraélesztés

Vízbefulladás

Vizsgadrukk

Hasznos információk??

Élj együtt a betegséggel!

Kerüld a bajt!

Kórházba kerültem!

Mit tegyél, ha ideges vagy?

Súlyos beteg a családban

Tanulj okosan