8. Nemzetközi Aquaprofit-Polgár Sakkfesztivál

8. Nemzetközi Aquaprofit-Polgár Sakkfesztivál

MÜPA, 2014. október 4. szombat 10-18 óráig

 

Egész napos családi program

polgarj_sakkpalotaA női világranglistát több mint 25 éven át vezető Polgár Judit által szervezett, világviszonylatban is egyedülálló Sakkfesztivál, amely a sakkban rejlő misztikum köré építve kínál egész napos, családi szórakozást a Művészetek Palotájában. A gyerekeket az óriás méretben megépített Sakkpalota 3D, interaktív táblás sakkoktatás, vetélkedő, kézműves-mesterség, ovis foglalkozás, sakk mese várja.

A Sakkpalota sétányon elkészíthetik a Nemzeti Alaptantervbe bekerült Sakkpalota programból ismert bábokat, koronákat, zászlókat, játszhatnak babzsák-sakkot, a különböző állomásokon a feladatok elvégzésével gyűjtött Sakk-tallérokat pedig értékes nyereményekre válthatják. A gyerekslágerré vált Cikcakk Sakk dal ezúttal is látványos színpadi produkcióként elevenedik meg, csakúgy, mint egy külön erre az alaklomra készített sakktánc koreográfia. A hagyományokhoz hűen a sakk természetesen nem csupán fejlesztő jelleggel, hanem a játék legmagasabb színjén is megjelenik a rendezvényen, hiszen a sportágban legendává vált Polgár Judit ezúttal is több különböző formában, szimultánon, snell vagy páros meccsen várja majd a kihívókat. Nem véletlen, hogy a fesztivál rendszeres résztvevői között a sakkjátékhoz vonzódó ismert közéleti személyiségek, művészek, sportolók, tudósok is megtalálhatóak.

A Sakkfesztivál mindazoknak szól, akik szeretik a sportot, szeretik a művészetet, szeretik használni az agyukat, és szeretnék a gyermeküket egy, a digitális világban kiemelten szükséges képességeket fejlesztő játék világába bevezetni. Olyan esemény, amelyen közösen szórakozhat az egész család.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.