A tudomány a tiéd! Fedezd fel a Kutatók Éjszakáján!

A tudomány a tiéd! Fedezd fel a Kutatók Éjszakáján!

Kutatók Éjszakája – 2014. szeptember 26.

ke szupravezeto41Szeptember negyedik péntekének éjszakája 2014-ben is a kutatóké. Az ország legnagyobb ismeretterjesztő eseményén idén rekord számú, több, mint száz intézmény látogatható majd.  A szervezők a keddi sajtótájékoztatón a legérdekesebb programokból is ízelítőt adtak.

A Kutatók Éjszakájának célja az, hogy minden évben legalább egyszer rácsodálkozzanak az emberek, hogy a tudományok az élet minden terén körülvesznek bennünket, és hogy a tudósok nem elefántcsonttoronyban élő savanyú emberek, hanem köztünk élő érdekes egyéniségek. Szeptember 26-án első kézből ismerhetik majd meg az érdeklődők, hogy kik állnak a komoly felkészültséget és kreativitást igénylő fejlesztések, kutatások mögött.

2014-ben 33 város 101 intézményét látogathatják majd meg az érdeklődők. Olyan intézetek, laborok is kinyitják kapuikat, amik a hétköznapokban nem látogathatók – a BME nagyfeszültségű laborja, az Országos Vérellátó Intézet, az MTA Kutatólaborjai, például a SZTAKI vagy az Országos Meteorológiai Intézet munkájába is betekintést nyerhetnek az érdeklődők. Minden program a szórakoztatva tanulás, a minőségi ismeretterjesztés jegyében szerveződik, vagyis nem egyszerű látogatásokról, de nagyon tartalmas interaktív kísérő programokról is beszélünk.

A Bay Zoltán Nonprofit Kft. – Magyarország vezető alkalmazott kutatóintézet hálózata – immár ötödik alkalommal nyitja meg kapuit az érdeklődők előtt, az Európai Bizottság Horizont 2020 programjának támogatásával.

Budapesten kincskeresés várja a látogatókat: a tudástenger ifjú kalózai elmerülhetnek a nanokincskeresés és a mobilos virtuális kincskeresés különleges élményében, az érdeklődők saját maguk készíthetnek homokórát, valamint bioszappant, de megismerkedhetnek a 3D nyomtatás rejtelmeivel is. A látogatók találkozhatnak és tapasztalatot cserélhetnek Marie Sklodowska-Curie ösztöndíjas kutatókkal is.

A Bay Zoltán Nonprofit Kft. vidéki intézeteiben is különleges programokat kínál: Szegeden megtudhatják a látogatók, hogyan tegyük láthatóvá a láthatatlan DNS-t; Miskolcon örökmozgót építenek, és a legkisebbek repülő hallal is játszhatnak; míg Tatabányán az Edutusszal közösen megnyitja kapuit a Star Wars és a Terminátor labor! A BZN és partnerei ezen kívül még számos budapesti és vidéki helyszínen várják a tudomány iránt érdeklődőket: lesz pályatanácsadás, látványos kísérletek, planetáriumi bemutatók, az Ericsson Magyarország Kft. pedig egy nagy, zenei Guinness-rekordkísérlettel és várja az érdeklődőket.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.