Rácalmási Tökfesztivál – őszi ünnep a művészet és a gasztronómia jegyében

Rácalmási Tökfesztivál – őszi ünnep a művészet és a gasztronómia jegyében

szeptember 26-28. Rácalmás

tokA hagyományoknak megfelelően a fesztivál fő jellemzője a tök, a kultúra és a gasztronómia. Ezen kultúrák egymást kiegészítve alkotnak egy egészet és teszik a Tökfesztivált igazán rácalmásivá. Tökfesztiválunk egyediségét még növeli a különleges helyszín és a kiszolgálás. a fesztiválon. Tovább fokozzuk a gyermekek számára a kézműves foglalkozásokat, ezen belül a tökfaragást, valamint a tökös ételek választékát.

Tök és tök mindenütt

A 6-os úttól a Jankovich- kúriáig, a fesztivál helyszínéig, a porták előtt tökfigurák (mesék, életképek, stb.), valamint festett tökreklám táblák vezetik a látogatókat a helyszínre. A Millenniumi Parkban megépítjük a 4,50 m magas tökpiramist. A piramis köré tökkompozíciókat építenek a helyi civil szervezetek. A település minden utcájában tökdekorációkkal találkozhat az ide látogató, amelyeket a fesztiváli kisvonattal meg lehet tekinteni. A fesztivál helyszínén, a Jankovich-kúria udvarán, az általános iskola diákjainak tökbemutatóját láthatjuk. Az Ökoturisztikai épület nagyteremében különleges tökkiállítást rendezünk neves töktermelők anyagából. Versenyt hirdetünk (legszebb tökös porta, legszebb tökkompozíció, legkülönlegesebb tök) és Tökkirályt választunk. Nemzetközi hírű ételszobrászok tökből és különböző zöldségekből, gyümölcsökből művészi alkotásokat hoznak létre a látogatók szeme láttára.

Rácalmási Tökfesztivál fényképe.Manók és más művészek a Tökfesztiválon
A kiállítási termekben láthatóak lesznek Bubutimár Éva csodás munkái, a Veszprémi Aranyhíd Kortárs Festmény Galéria kiállítása, Környei Zsupon Orsolya festményei, Szepesi János fafaragó népi iparművészt is meghívtuk rendezvényünkre és az érdeklődők megtekinthetik Bosnyák László csodaszép fotóit is. Természetesen nem maradhatnak el a tök-kiállítók, Kalmár Benedek és Fejes Sándor sem és újra örömet szerez kicsiknek és nagyoknak a Kovács házaspár tökből készült mesejeleneteikkel és más érdekességekkel. És még egy újdonság és még egy hagyomány: Somogyiné Makovics Éva paverpol technikával készült tárgyakat mutat be (lehetőség lesz e technika kipróbálására is) és újra láthatjuk a Cikk Cakk foltvarrók mind gyönyörűbb munkáit és szép használati tárgyait.
A fesztiválon bepillantást nyerhetünk a közelebbi-távolabbi területeken élők tánc- és zenekultúrájába.  A színpadi programokon kívül kézműves foglalkozások, kirakodó vásár is várja a látogatókat.
Részletes program: itt

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.