"A babaúszás simogatás, harmónia, egészség"

kisbaba az anyukákjával a víz alatt

"A babaúszás simogatás, harmónia, egészség"

B. Illés Flóra írása

Varázsuszi

Számos babáknak és gyerekeknek szóló foglalkozás közül válogathatunk manapság. Tanítjuk ritmusra, beszédre, helyes mozgásra gyermekeinket, fejlesztjük idegrendszerét, izmait, mozgását, tehetségét.

A babaúszás foglalkozásokon mindezek mellett a családi kötelékek szorosabbra fűződnek, az egymásra hangolódás, a szeretet szavak nélküli sugárzása, megélése, bizalomhoz, harmóniához vezet.

A babaúszás „a vízhez szoktatás egy korai formája, amely mindig igazodik a baba korához és motoros képességeihez, többszintű játékos mozgástanulás, amely később az úszástanulással folytatódik”/Stoller/

Milyen előnyökkel szolgál a baba számára?

A csecsemőknek a vízben könnyebbé válik a mozgás, a szárazföldön még korlátozott mozgáspályákat, itt könnyedén használják. A víz segíti a szervrendszerek, tüdő, keringés fejlődését. A csoportos foglalkozás segíti a szocializálódást, erősíti az immunrendszert.

Babaúszó iskola, módszerek és oktatók – melyiket válasszam?

Manapság már „számos babaúszó iskola” létezik. Mindenhol szeretik a babákat és arra törekszenek, hogy a baba megszeresse a vizet. Az ehhez vezető út, viszont nagyon különböző lehet.

Érdemes tájékozódni, hogy az adott helyszínen milyen módszer szerint oktatnak és ha nem is tudjuk igazán a válasz alapján, hogy mi fog történni, pár óra után már képet kaphatunk a módszer milyenségéről. Tudhatjuk, hogy jó helyen vagyunk-e, vagy ha valami nem tetszik akkor azt is tudnunk kell, hogy nem egy módszer létezik és ha esetleg ez nem tetszett még nem kell lemondanunk a babaúszásról.

Fontos!

Az órákon korban hasonló babák ússzanak együtt, hiszen így lehet speciálisan a mozgástudásuknak, testi-lelki állapotukra adekvát foglalkozást tartani.

Fontos, a fokozatosság. Mindenben. Ráhangoló feladatok után következzen az igazi „nagy feladat”, pl a merülés ill az egyéb bonyolultabb gyakorlatok.

Fontos, az ideális környezet. Ahol egyidejűleg nincs más foglalkozás, a levegő kellemesen meleg, a víz 30-32 fokos, van zuhanyzási és pelenkázási lehetőség.

Fontos, és kisbabánk érdeke is, ha elhatároztuk, hogy járunk, akkor azt rendszeresen tegyük, hiszen be kell illeszkedni egy új helyre, új emberek és nem utolsó sorban a „feladatok” közé (ez főleg a nagyobbacskáknak nem könnyű).

A legfontosabb, ahonnan biztosan tudhatod, hogy jó helyen vagytok, gyermeked jó kedve, nevetése, csillogó szeme.