„A lámpás én vagyok”

Családlátogató tanösvény

2013. október 11. 17-21 óráig Szentendrén a Skanzenben az Észak-magyarországi falu tájegységben

tanarok_ejszakaja_skanzen_program_1Milyen jó lenne meglesni ki, hogy oldja meg a nevelési problémákat! Éljen valaki  nagycsaládban, sok gyermekkel, egy gyermekes családban, vagy éppen csonka családban, minden esetben számos nevelési helyzet adódik. Október 11-én esti Családlátogató tanösvényünkön haladva különböző családok életébe pillanthatnak be.

Ezen a pénteki délutánon 5 óra és este 9 óra között az Észak-magyarországi falu tájegységünk házait egy-egy család lakja be, ahol sarkított élethelyzeteket modellezünk. Az eltérő körülmények között élő családok életébe, mint családlátogató tanárok, rokonok vagy szomszédok nyerhetünk bepillantást. A töklámpásokkal jelzett helyszíneken felvetődhet a kérdés bennünk, mit érdemes visszacsempésznünk nagyanyáink életszemléletéből, értékrendjéből, nevelési praktikáiból, és mi az, ami a mai gyerekeknél már nem alkalmazható? A program ideje alatt fogadóórát is tartunk, ahol a felmerülő kérdésekről pedagógus szakértővel tanácskozhat az érdeklődő. Érkezéskor valamennyi résztvevő megkapja az Üzenő füzetét, melybe házról-házra járva beírást kap a családtagoktól a megtapasztalt élethelyzetekre vonatkozóan. A programot lezáró, 20.00 órakor kezdődő szülői értekezlet után az éjjeliőr lámpással járja be a falut, kántáló rigmusával figyelmeztetve a lakókat az éjszaka közeledtére, és a leselkedő veszélyekre. Végül saját készítésű lámpásával térhet haza mindenki a maga hajlékába.

Családlátogatásra fel!

Részletek itt