A lélekkel való „beszélgetés” sem könnyebb…

A lélekkel való „beszélgetés” sem könnyebb…

Ízelítő egy hét gyermekes édesanya energiától, kihívásoktól és odaadástól gazdag életéről

Szerző: Tibenszky Moni Lisa

mangogabicsaladjaDr. Mangó Gabriella gyöngyösi háziorvos és természetgyógyász 2014-ben Richter Aranyanyu díjat kapott. Gabriella hitvallása, hogy az embert, mint egészet kell gyógyítani, a lelkét csakúgy, mint a testét. Rendelőjébe az ország különböző részeiből és a határokon túlról is érkeznek betegek. A doktornő hét gyermekes családanya, kikapcsolódásképpen verseket ír, kötetet jelentet meg, boldog feleség és még jószolgálati nagykövet is. Környezete számára ő a teljesség példaképe. Hogyan jut idő és energia minderre?

Amikor először találkoztunk épp Budapesten jártatok a nagyobbaknak egész hétre való ellátmányt hozni, hisz Ők már közép- és felsőoktatásban tanulnak. Természetesen a találkozásra a kisebb testvérek is eljöttek, akik elárulták 22 tojásból készült a rakott krumpli otthon. Nagycsalád, sok feladat, mégis harmónia és mosoly sugárzik Gabi arcáról. Kérlek mutasd be magad, ki Mangó Gabi?!

Mikor először mondták nekem, hogy Doktor néni( 24 éves voltam), akkor meglepődtem: Én?én? nem. Amikor először mondták rám, hogy Természetgyógyász( orvosként), akkor meglepődtem: Én?én? nem. Amikor először mondták rám Költő, akkor is meglepődtem: Én?én? nem. S most, amikor jószolgálati nagykövetnek hívsz, akkor is meglepődöm. Dolgozom valamin, másokért, s remélem ebből tudunk segíteni a támogatandó csoportoknak, s talán mint emberek, egymásnak.

Hogy szorult beléd ennyi figyelmesség, ennyi adni akarás?

Tágak a határaim!

A feladatok megfogalmazásánál, megvalósításánál mit tekintesz elsődleges szempontnak?

photo_mangoA megoldást és nem félek a munkától sem , legyen ez a család vagy a  munka. Most szerveződik a ZOOM, zöld utat kaptam 4000 gyerekek cukorbetegség-szűrésére, indítjuk a „Fuss a cukor elől mozgalmat”… a feladatok megfogalmazódnak maguktól. A megvalósuláshoz keresem azokat, akikkel együttgondolkodunk, s dolgozunk.

Körzeti orvos vagy, de természetgyógyász is. Az embert teljességében veszed górcső alá akár csak egy biorezonanciás állapotfelméréskor is, Kiknek és milyen problémákban tudsz segíteni főként?

Ha lehet beszélni erről százalékos arányban, 95% a gyógyulási arányunk. A körzeti munka  a legnehezebb, mert ott kevésbé akarnak az emberek magukért tenni, kevésbé hajlandóak változtatni életmódot, életszemléletet. Nagyon sok betegséggel jöttek már hozzám 3 hetes kortól 95 éves korig volt betegünk, általában olyan betegségekkel,a mivel nem boldogul az orvostudomány: RA, SM, daganatos betegségek, hátfájás, hasfájás, csípőfájdalom, pollen allergia… a honlapomon sok esettel és tanáccsal is találkozhatnak. A lényeg az, hogy itt diagnózist is mondok, ami elég nagy koncentráció és elég nagy felelősség. S mivel az embert egyben kezelem, a lélekkel való „beszélgetés” sem könnyebb.

Verseket is írsz, miről? Mi ihlet meg, kinek szól?

A versek jönnek. Ha az első sor megvan, akkor leírom, mert különben elveszik. Soha nem tudom mi lesz belőle. Most éppen egy ilyen vers „ketyeg” bennem: „Legyél olyan, minta  fák”… fantasztikus, amikor kicsit melegebb időben előbújnak a rügyek, majd jön egy kora tavaszi fagy, s lefagynak. S pár hét múlva újrajönnek a rügyek. Nem tudom, hogyan fogom tudni leírni. Általában olyan verseket írok, amikor kinézel egy vonat ablakán, s képeket látsz- snitteket… ilyen az élet…FEHÉR címmel májusban jelent meg verseskötetem, Keszthelyi Mangó Gabriella-ként publikálok. Kinek szól? Volt idő, amikor nagyon elakartam jutni a versekkel az olvasókhoz, ma már azt gondolom, oda jutok, s ahhoz, ahová és akihez kell.

Jótékonysági akció megvalósításán dolgozol, ZOOM, azaz fókuszálás felütéssel saját verseiddel és gyermekrajzokkal szeretnéd felhívni a társadalom figyelmét egymás elfogadására, egymás segítésére azaz a másság eltörlésére, mi a terved?

Radírozok! S ha Te is azt teszed, akkor már Te is kiradírozol a világból valami rosszat. A legnagyobb dicséretet Hégely Margótól, volt és mostani magyar tanárnőm,-től kaptam, aki a „természetgyógyászat kontra orvosi gyógyászat” könyvem után azt mondta: „ Gabi! belőled nagyon jó tanár lett volna!” – ez a az egyik legszebb dicséret, amit kaptam eddig.

Miben hiszel?

Az emberekben! Az életben! A szeretetben! A humorban! Az ölelésben!

Honnan merítesz erőt?

Mivel naponta adok, naponta kapok!

Amikor fáradt vagy hogyan töltekezel?

Túrázunk a családdal, beszélgetünk, játszunk, összebújunk. S szép-jó-nagyokat főzünk!!!

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.