A múzeumpeadgógiától a sportig a Diákcsemegén

programajánló
forrás:kultúra.hu

iskolaskepGárdonyi Géza születésének 150. évfordulója alkalmából az íróhoz kötődő színezővel és társasjátékokkal várja sátrában a Kultúra.hu a legkisebbeket szeptember 1-jén, a debreceni Diákcsemegén. A felnőtteknek közben beszélgetésekkel kedveskedünk: színésszel, tördelővel és múzeumigazgatóval is találkozhatnak az eseményen.

A Diákcsemege Fesztiválon a Déri tér körül felállított sátrakban kínálnak programokat a kiállítók.

A Kultúra.hu sátrában a gyermekeknek is kínálunk programot: a Gárdonyi Géza születésének 150. évfordulója alkalmából kiadott Szentjánosbogárkák: Gárdonyi Géza világa múzeumpedagógiai családi foglalkoztató füzet segítségével szórakoztatjuk a legkisebbeket. A füzetből vett minták alapján készítünk janicsár-bábokat, A láthatatlan ember című regény színezőivel tarkítjuk a játékot és Gárdonyi állatmesés társasjátékaival várjuk a Kultúra.hu sátrához érkező gyerekeket.

A Kultúra.hu sátrában például Kukla Krisztián, a Modem igazgatója, Mészáros Tibor, a Csokonai Nemzeti Színház színésze, Áfra János, a KULTer.hu főszerkesztője, a Prae.hu rovatvezetője, az Alföld tördelőszerkesztője válaszol a Kultúra.hu munkatársainak kérdéseire. A közönségtalálkozókon túl a Nemzeti Kultuális Alapot is vendégül látjuk: az Alap munkatársai a fennállás 20 évéről, az aktuális pályázatokról tájékoztatják a volt és reménybeli pályázókat, illetve válaszolnak kérdéseikre.

A fesztiválon számos kulturális és oktatási programmal találkozhatnak az érdeklődők. Ott lesz példul a Libri Kiadó, mely szintén bezsélgetéseket szervez, illetve a Debreceni Sportcentrum Sportiskola. Számos közoktatási intézmény jelenik meg, melyek katonai bemutatókkal, gasztronómiai programokkal, vagy éppen csuhébaba készítéssel várják a tanévre váró ifjúságot és szüleiket. A színes programkínálatot jelzi, hogy a Vojtina Bábszínhz mellett kiállít még a Kodály Filharmónia és a Csokonai Színház is.

A gyerekek a standokon pontokat gyűjthetnek a megoldott feladatlapok után, abból hatot összegyűjtve pedig sorsoláson indulhatnak értékes nyereményekért.
A Kultúra.hu programja innen letölthető.