Alkotói pályázatra hívnak a bohócdoktorok

karitacio_bohocfelhivasA Karitáció Alapítvány Gyógyító Bohócdoktor programja az “Én Bohócdoktorom” címmel alkotói pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy az ifjúság körében az egészséges életmódot és a pozitív gondolkodást népszerűsítse. A pályázók a gyógyítás, betegség, gyógyulás, optimizmus témájában mutathatják be alkotásaik révén ötleteiket és gondolataikat, megjelenítve a pályázatban a Karitáció Alapítvány Gyógyító Bohócdoktorai segítségnyújtásának fontosságát.

Az alkotói pályázaton grafikával (plakáttal) és irodalmi művel (esszével) is lehet indulni.

A plakát kategóriában stílusbeli vagy egyéb megkötés nincs, A4/A3-as méretű beadvány az ideális méret. Az esszé kategóriában az élmény vagy a vízió maximum egy gépelt oldal lehet. Az esszé kategória alkotása vers is lehet, a készítendő mű tartalma és stílusa nincs korlátozva.

Korosztályok: 8 év alatti (óvodás – kisiskolás), 8-14 éves kor közötti (iskolás), 14 év feletti (fiatal / felnőtt) életkori kategóriába kerülnek besorolásra.

A pályázati anyag hátoldalán fel kell tüntetni a pályázó nevét, címét, életkorát, telefonszámát, iskolája elérhetőségét, a pályamű címét.

Az elkészített pályázati anyagok postára adási határideje: 2016. február 02.

Beküldési cím:
Karitáció Alapítvány “Bohócdoktor alkotói pályázat 2016”,
6725 Szeged, Kálvária tér 31.
Egy borítékban több pályázó pályaműve együtt is beküldhető.
(A pályaművek kötelező melléklete egy, a pályázatot beküldő nevére és címére megcímzett, bélyeggel ellátott, A4-es méretű válaszboríték.)

A pályázat eredményhirdetése: 2016. február 16.

A pályázat kapcsán a zsűri értékelése mellett lesz internetes szavazás is 2016. február és május között. A szakmai zsűri által legjobbnak ítélt alkotások készítői értékes díjakat (zenelejátszót, tábla pc-t, könyvet, ajándék utalványokat, egyéb értékes díjakat) kapnak.

Az alkotók a pályázatot követően a pályázati beadvánnyal küldött megcímzett válaszboríték révén kiértesítésre kerülnek. Az alkotói pályázat teljes kiírása és az eredménye a www.karitacio.hu hivatalos oldalon érhető el. Alkotásra Fel!

Nyomtatható plakát:
www.karitacio.hu/_kep/2016-02-alkotoi-palyazat-karitacio.pdf