Szilveszter gyerekkel – fényfestés, malacfarok húzás, álarc készítés, ügető és tűzijáték

Szilveszter gyerekkel – fényfestés, malacfarok húzás, álarc készítés, ügető és tűzijáték

gyerekszilveszterAz év utolsó napja ünnep a kicsiknek is, megkerestük azokat a jópofa, vidám programokat, amik a gyerekeknek és a családnak is egyaránt érdekesek, emlékezetesek lehetnek Szilveszter napján! Fényfestés, malacfarok húzás, hócsúszka, Ügetőszilveszter, a vidámság és a szerencse jegyében! Álarcokat fel, trombitákat a kézbe és induljon a buliiiiiiiiii! Boldog Új Évet Kívánunk!

Fényfestés minden este a Bazilika homlokzatán január 2-ig minden délután

fenyfestettbazilikaIdén ötödik alkalommal lehetnek részesei a vendégek Budapest legnagyobb és leglátványosabb vizuális élményének. A karácsonyi ihletésű 3D hatású animációs filmek, az épület sajátosságainak kiemelésével, a motívumok játékos, ötletes megelevenítésével varázsolják el a látogatókat. Készítői művészi igényességgel dolgoznak, hogy komoly értéket képviselő, szellemiségében is az adventi időszakhoz méltó alkotásokat mutathassanak be.

A néhány perces vetítés és zenei aláfestés a tér szinte minden pontjáról látható, így csak rövid időre kell megszakítani a sétálást, vásárlást. A gyereket a téren ingyenes koripálya várja.

A fényfestés minden nap félóránként 16.30 és 20.00 között látható.

www.adventiunnep.hu

hofankHófánk csúszda a Városháza melletti Téli fesztiválon

A népszerű hófánk csúszda a karácsonyi vásár teljes időszaka alatt, azaz december 31-ig várja a kicsiket és nagyokat a Városháza parkban.

A szünidőben is kiváló mozgás- és szórakozási lehetőség a megszokott nyitva tartás szerint üzemel:

hétköznap 14 és 20 óra között, hétvégén 11 és 20 óra között.

A csúszás ára jelképes: 300 Ft 3 csúszásra, 500 Ft 5 csúszásra – amelynek bevételéből a fesztivál kiemelt jótékonysági alapítványait (Piros Orr Bohócdoktorok, Sütigyár, Salva Vita – Segítő Vásárlás, őrzők) támogatjuk.

Bővebb információ és használati szabályok: IDE kattintva!

Fotók: Geberle Berci, Flyerz Média

www.adventbudapest.hu

Városligeti műjég kora délutánig

Vicces sapkában, színes sálban és a kihagyhatatlan városligeti bódékban beszerezhető maszkokban, trombitákkal érdemes a Városligeti műjégre siklani, december 31-én 10 és 14 óra között mulathatunk és áldozhatunk a sport vidámságának ez évben utoljára, korikat fel! A hangszórókból szóló tempós zenék a pulzusunkat is megdobhatják, jó alapozás egy délutáni bulihoz az egész családnak.

www.mujegpalya.hu

Óévbúcsúztató fesztivál a Vajdahunyadvárban

vajdahunyadvarRendhagyó ingyenes Óévbúcsúztató Fesztivált szerveznek 2015. december 29-30-31-én a Vajdahunyadvárba. A rendezők célkitűzése bemutatni a szilveszteri hagyományokat, és felsorakoztatni az év végi gasztronómiai különlegességeket. A rendezvény vendégországa Oroszország.

Természetesen a magyar ételek is előtérbe kerülnek az eseményen. Lesz malacsütés, újévi káposztaleves, streetfood udvar, pálinka terasz, forraltbor sétány, neves hazai pezsgők és még megannyi finom különlegesség” – mondta Necz István főszervező.

Szilveszter napja, azaz december 31-e az egész családnak szóló álarcosbál lesz. A gyermekek elkészítheti ingyenesen saját maszkjaikat és malacsimogatóval és megannyi kézműves foglalkozással is készülünk.

A rendezvény látogatása ingyenes, különleges évzáró fesztivál a család minden tagjának, a legkisebbektől, a legnagyobbakig.

www.szilveszter.hu

Ügetőszilveszter a Kincsem Park tűzijátékkal és vidámsággal

ugetoszilveszter_2015Próba , szerencse!

Nagyobbacska gyerekekkel bátran neki indulhatunk a „Lovinak”. December 31-e az év egyik legnagyobb napja az ügetőn. Az első futam 14.00-kor kezdődik. A nagy hagyományú Ügetőszilveszterről a Kincsem Park oldalán részletesebb információk találhatók.

A versenynap alatt a két lelátó között a fűtött „Buli sátorban” étel, ital, fogadási lehetőség és Dj. Smash, míg a lelátó jobb oldalán, a színpad közelében Hungarikum sarok és állatsimogató várja a vendégeket.

Különleges hangulatú óévbúcsúztatás, ami biztos, hogy egy életre szép emlék lesz a gyermekeink számára, attól függetlenül, hogy a szerencse a fogadónak kedvezett-e. Egy órácska is érdekes lehet a gyerekeknek, próba szerencse.

www.ugeto.com

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.