Díva, Színész, Nő – Mészáros Ági, Lukács Margit, Tolnay Klári 100

Nők a POSZT-on – kiállítás a 20. századi magyar színjátszás Díváiról

divaJúnius 6-án nyílt meg a XIV. Pécsi Országos Színházi Találkozó keretében az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet kiállítása, mely képekben mesél. Mészáros Ági, Lukács Margit, Tolnay Klári – a 20. századi magyar színjátszás e három alakja nemcsak művészileg, emberileg is kiemelkedően fontos. Pályájuk, sorsuk bemutatásával félmúltunk megidézése is cél volt. Milyen volt színésznek lenni? Milyen volt asszonynak lenni? Milyen volt szeretni és szeretve lenni? A pálya iránti rajongás közben önmagukhoz hűnek maradni. A tárlat rendezői – a művésznők születésének 100. évfordulóján – erről faggatják a három felejthetetlen dívának, az örök asszonyiság e három izgalmasan eltérő alakjának ránk maradt dokumentumait.
a kiállítás kurátorai: Lakatosné Ircsik Teréz és Szebényi Ágnes

A kiállítás minden nap, a Művészetek és Irodalom Háza nyitva tartása alatt látható