Pünkösdi szombati programkavalkád Pécsett

vitezlaszloA látogatók a június 5-14. között Pécsett zajló XIV. POSZT OFF programjai között csemegézhetnek – a Zsolnay Negyedben szombat este a Bóbita Bábszínházban a Nemzetiségi Színházak Találkozója 2014  előadása, míg a pécsi Jókai téren az OFF Porond a POSZTon keretében cirkuszi előadás, Vitéz László is megnevetteti a nagyérdeműt. A Zsolnay Negyed Pünkösdölő névre keresztelt június 8-i szombati programján az egész család jól érzi majd magát, melyen bábjáték, foglalkozások, kézművesség, játszókert, sok zene, tánc, gyerekmuzsika vár mindenkire! Lesz itt vásári kesztyűs bábjáték, pünkösdi királyválasztás, csiribiri játszoda és sok érdekes program Pécs egyik legkülönlegesebb helyszínén.

Zsolnay Negyed pünkösd szombati programja:

10.00
A Ziránó Színház előadása: Pulcinella kertészkedik – vásári kesztyűs bábjáték 3 éves kortól
Rendezte: Kovács Géza Blattner-díjas, tervezte és készítette: Boráros Szilárd, Játsszák: Pfeifer Zsófia, Varga Péter
„Pulcinella! Hol vagy? Aha…. Már megint alszik”
„Majd adok én neked más kertjéből répát lopni!”
Fergeteges humorú bábjáték, élő reneszánsz muzsikával kísérve, amiből megtudhatjuk, hogyan lopja el a Nyúl Pulcinella kertjéből a finom répákat, és mi módon jár pórul.
Pulcinella nem más, mint Arlecchino mellett a legnépszerűbb commedia dell’arte figura. Még a reneszánsz időkben bekerült a bábszínház világába is, több más társával együtt. Nevezhetjük Vitéz László dédnagyapjának is, aki családszerető, de ugyan akkor aluszékony, jó kedélyű, de néha hirtelen haragra gerjedő, komikus hős.

10.00–13.00 és 14.00–19.00
Ginkgó Játszókert
Csiribiri Játszoda

Játékok a széllel, tavaszi virágok, napocska varázslat: Játékos formában megismertetjük a gyerekeket jellegzetes baranyai hímzésmintákkal, hagyományos kézműves technikákkal, mint csuhéfonás, nemezelés, szövés, fűzfafonás, bőrözés, emellett népi fajátékok, ügyességi játékok várják a közönséget.

Waldorf Mandulafa kézműves sarok
Kézműves foglalkozások az egész család számára, a Mandulafa Waldorf Óvoda és Iskola pedagógusaival: agyagozás, bábkészítés, filc állatok varrása és széljáték készítése papírból.

Happy lines – CIRKÁLÓ
Színező módszer gyerekeknek
A gyerekek szabadon választhatnak a tarka, különböző nehézségű lapok közül. Színezhetnek együtt, vagy akár versenyezhetnek szüleikkel, testvéreikkel, társaikkal. Ha egy kis okoskodással és odafigyeléssel minden részletet helyesen kiszíneznek, feltárul előttük az eredeti, színes kép.

Kárásziak Játszodája
Apróságok játszója négy éves korig, természetes anyagokból összeállított régi gyerekjátékok, Kopasz disznó játék tizenkét éves korig, és különböző kicsiny játékok készítése nemezből.

Légy a Pünkösd királya, királylánya!
Kreatív kézműves foglalkozás kicsiknek és nagyoknak.
A Pünkösdi királyválasztás ‘kellékeit’ akár a kicsik is könnyen elkészíthetik segítséggel, a nagyobbak pedig már önállóan. A foglalkozáson korona, koszorú, lovacska és más igazán „fenséges”, szerepjátékhoz használható tárgyat készíthetnek a gyerekek, de a játék után a szoba díszévé is válhat. A foglalkozást Léderer Kinga és Szegleti Orsolya vezeti.

11.00
Gyerek táncház a Somkerék zenekarral
Együttesvezető: Keserű Árpád
Tánctanító: Katonáné Gunszt Andrea

14.30
Három egész napon át – a Csurgó zenekar koncertje
Fontosnak tartjuk, hogy minél több korosztályt megszólítsunk, s megmutassuk nekik közös gyökereinket, népi kultúránkat. Előadásainkban számos népdalt, saját dalokat, gyermekjátékokat elevenítünk fel, melyeket igyekszünk korunk zenei ízlésvilágára formálni. Foglalkozásainknak, koncertjeinknek a gyermekek is aktív részesei.

16.00
Pünkösdölő – gyerektáncosok közös játéka

Az előadás Galga-menti szokásokat, dalokat, játékokat mutat be. Kísér a Csurgó zenekar; koreográfus: Kozmáné Schneider Mónika.

előadók:
Budai Városkapu Ált. Isk. Gólyahír Tánccsoport
tanárok: Kovácsné Boros Ildikó, Tóthné Göndöcs Zsuzsa

Városközponti Iskola Mátyás Király Utcai Általános Iskola Napraforgó Tánccsoport kicsik és nagyok
tanár: Kozmáné Schneider Mónika

Misina Táncegyüttes Csikó csoportja
tanár: Kozmáné Schneider Mónika és Gálber Attila

Bánki Donát Utcai Általános Iskola
tanár: Gálber Attila és Wéber Béláné

Városközponti Iskola Jókai Mór Általános Iskola 2. és 3. osztályos néptánccsoportja
tanár: Szilágyiné Unger Gyöngyi

Hosszúhetényi Általános Iskola Gyermektánccsoportja
tanárok: Katonáné Gunszt Andrea és Kruzsely Cecilia

Szent Mária Magdolna Gyakorló Általános Iskola gyermek táncosai Csesznokné Csányi Mária (Abaliget)

16.15
Néptánccsoportok bemutatkozása

17.00
Pünkösdölő – gyerektáncosok közös játéka

18.00
Pünkösdölés EccPecc-módra
Régi jó barátok, muzsikustársak álltunk össze egy kis bandává, hogy szórakoztassuk a nagyérdemű kisérdeműt.
A gyermekek és a magunk gyönyörűségére felelevenítjük saját gyerekkorunk kedves dalait, mai kiváló zenészek gyerekmuzsikáját, és előhozakodunk saját szerzeményeinkkel is. Koncertjeinken a főszerepet nem magunkra osztjuk, hanem a gyerekekre: bevonjuk őket az éneklésbe, és együtt táncolunk, mondókázunk velük. „Ecc-pecc, eljöhetsz, most a vendégünk lehetsz… egy kis pünkösdölésre, együtténeklésre – és még akár pünkösdi királlyá is válhatsz!”

A részvétel ingyenes!

info: www.zsolnaynegyed.hu, www.poszt.hu