EZÜSTVASÁRNAPI SPORTÁGVÁLASZTÁS SPORTIKONOKKAL!

EZÜSTVASÁRNAPI SPORTÁGVÁLASZTÁS SPORTIKONOKKAL!

Téli sportágak kavalkádja vár december 13-án, a Városligeti Műjégpályán!

sportagv_tel22015. december 13-án, vasárnap (10 és 20 óra között),  a Nagy Sportágválasztó Szervező Iroda szervezésében valósul meg a „TÉLI SPORTÁGVÁLASZTÓ – Mozogj télen is!” elnevezésű esemény a Városligeti Műjégpályán.

Az esemény két fővédnöke: Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke és Tarlós István, Budapest főpolgármestere.

A szervezők az adventi időszak ezüstvasárnapján a Téli Sportágválasztó rendezvénnyel igyekeznek felejthetetlen sportélménnyel megajándékozni a budapesti és a környező régió lakosait, remélve, hogy aki itt beleszeret egy-egy sportágba, akár már ezzel kapcsolatos kívánságot is kérhet a Karácsonyfa alá, s így az Újévet már sportágat választóként folytathatja tovább.

A Téli Sportágválasztó 2015. év egyik legklasszabb sportos eseményének ígérkezik, ahol a megjelenő sportágakat minden esetben szakemberek, edzők képviselik. Ők mutatják be az adott mozgásforma lényegét és információt adnak a sportág gyakorlásának lehetőségeiről, feltételeiről.

A rendezvényen magas színvonalú bemutatókban is gyönyörködhetnek a látogatók.

Az eseményen a téli sportágak nagy nevei is jelen lesznek: a jégtánc és műkorcsolya képviseletében Engi Klára és Gór-Sebestyén Júlia, a curling sportág kétszeres világbajnoka Kiss ZsoltSzuper Levente és a Magyar Jégkorong Válogatott több tagja is, többek között Kóger Dániel és Orbán Attila.  Találkozhatunk Pulai Imre olimpiai bajnok kenusunkkal, aki már a víz jéggé fagyott változatán száguld (a szánkó után) versenybobban, a rendezvényen a kajak-kenu sport további kiválóságai, többek között Dónusz Éva, Patyi Melinda, Csabai Edvin és Storcz Botond is megjelennek. A Tél Sportágválasztó vendégeként köszönthetjük majd Mohamed Aidát és Boronkay Pétert is, valamint a Rió Klub sporthőseit is, akik a Mikulásgyárban tett látogatásuk után jönnek el a Téli Sportágválasztóra. A sporthősök között ott lesz: Vajda Attila, Dudás Miklós, Ungvári Miklós, Kasza Róbert, Gádorfalvi Áron, Bor Barna, Földházi Zsófia és Boczkó Gábor is.

Az előző rendezvényhez képest nőttek a jeges felületek, mivel a Műjégpálya elkerített kb 2000 m2-es jégfelülete mellett, a szintén 2000 m2-es gyakorló jégpályán is kipróbálható lesz a jégkorong, a korcsolya szakágak (jégtánc, szinkronkorcsolya, műkorcsolya, gyorskorcsolya), a curling, a bob, a szánkó és a jégvitorlás.

sportagv_telA Vajdahunyad Vára előtt mindenki tesztelheti magát síelésben, snowboardozásban, megismerhető lesz a biatlon két szakága a sífutás és a lövészet, kipróbálható lesz a korfball és a jégkorfball, megjelenik egy új sportág splitt-pong is, de a téli extrémebb sportágakkal is meg lehet ismerkedni majd testközelből, így Téli Sportágválasztón mindenki számára kiderülhet, hogy mi is az a snowshredder, snowsegway, airboard, snowscooter?

A kutyás sportágak sem fognak hiányozni, hiszen szinte a teljes szakági kínálat megjelenik, lesz kutyaszánhajtás/kutyafogathajtás, a canicross (kutyás futás), a  bikejöring (kutyás terepkerékpározás) és a dog scooter (kutyás tereprollerezés).

A Téli Sportágválasztó támogatói a Magyar Olimpiai Bizottság, a Magyar Állampapír, a Decathlon, a Groupama Biztosító, a Reanult Budapest, a Merkapt Zrt. és a Kristály Kft. is élményeket adó játékokkal készül a rendezvényre, így mindenképpen érdemes lesz az ő sátraikat is felkeresni!

A Magyar Olimpiai Bizottság Ötpróba Rióba! eseménysorozatának MINI-Ötpróba Rióba verziója is megjelenik a Téli Sportágválasztón, és „Mozogj 10 percet az egészségért!” szlogennel, mozgásra biztatja a látogatókat. A MOB sátrában 5 játékos feladattal (helyből távolugrás, ugrókötelezés,  szökdelés,  ergométeres evezés,  görgős padon kerékpározás) lehet pontokat szerezni. A MOB Ötpróba Rióba! eseménysorozata több kiemelt rendezvényen keresztül szólítja meg elsősorban a felnőtt lakosságot, ahol az egyes próbák teljesítésével pontokat lehet szerezni, a „beváltott”  pontokkal pedig  a sorsolásokon értékes nyereményekhez juthatnak a résztvevők. A fődíj 2 személyes út a Riói Olimpiára!

A rendezvényen a Sí Klaszter egy külön sátorral képviselteti magát, ahol az érdeklődők a Síoktatók Magyarországi Szövetsége, a Síakadémia, a Freeride Club, a Nanook Síisklola, a Zemplén Kalandpark és a Wax Klub képviselőivel is találkozhatnak és szerezhetnek értékes információkat.

Az autók szerelmesei sem maradnak élmény nélkül, hiszen a Téli Sportágválasztó hivatalos autós partnere a Renault Budapest elhozza a rendezvényre legújabb modelljét a RENAULT TALISMAN-t, melyet a nagyközönség Magyarországon itt ismerhet meg először!

A szervezők pecsételő-füzettel is szeretnék minél több sportág és kiállítói aktivitás meglátogatására ösztönözni a közönséget, mellyel nem csak élményeket, hanem az ajándéksorsolásoknak köszönhetően, értékes nyereményeket is hazavihetnek magukkal a látogatók.

A Téli Sportágválasztóra a belépés ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött! A látogatói regisztráció és a rendezvényről további információ a www.telisportagvalaszto.hu honlapon és az esemény facebook oldalán érhető el.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.