Hol vannak gyermekbarát strandok Budapesten?

Hol vannak gyermekbarát strandok Budapesten?

csalad_strandVégre itt a meleg, nyárias idő, egymás után nyitnak ki a fővárosi strandok. Összegyűjtöttük azt az ötöt, amely a családok számára leginkább ajánlható -írja a csalad.hu.

Római Strandfürdő

A főváros egyik kedvelt strandjának előnye, hogy nem zsúfolt, hiszen óriási területet lehet igénybe venni, hátrányként pedig csak annyi róható fel, hogy kiesik a központból, HÉV-vel érdemes megközelíteni. Legutóbb 2000-ben modernizálták, ekkor hozták létre az élménymedencét, amely tele van a kényelmet biztosító elemekkel, például nyakzuhannyal és pezsgőztetővel, míg a gyerekmedence valódi játszóparadicsommá vált. Kedvelt a csúszdapark is, amelyben minden korosztály tagjai megtalálják a nekik való élményt: a kisebbeket a gyermekcsúszda vagy a családi csúszda várja, míg a bátrabbak a rafting-, a kamikaze és a turbócsúszdát is kipróbálhatják. A fürdő területén játszóterek és sportpályák is rendelkezésre állnak. A három évnél kisebbeknek nem kell jegyet váltani. Aki a nyáron többször is menne, érdemes beruháznia akár a 20 alkalmas bérletbe.

Palatinus Strandfürdő

A festői környezetben, a Margitszigeten lévő strand felújítása zajlik ebben az évben, de a fürdő a nyári szünetben nyitva tart. A közönség majd jövőre veheti birtokba a megújult, megszépült Palatinust. A munkálatok csak némi kellemetlenséggel járnak, például az átöltözést váltókabinokban, a ruhatárolást szekrényekben és fogasolóban biztosítják, de kabinos átöltözésre nincs lehetőség, valamint a napozó teraszok sem használhatók.

A medencékre nem vonatkozik korlátozás, a napos idő beköszöntével rengetegen veszik az irányt a csaknem száz éve működő strand felé. Itt is van élménymedence minden kényeztető funkcióval, de kedvelt a gyermek- és hullámmedence is. A csúszdapark is nagy attrakciót jelent: az óriáscsúszdákon akár egymással is versenyezhetnek a gyerekek, míg a multimédiás csúszdán zeneszó mellett, a fényjátékon ámulva lehet a vízbe csobbanni.

Dagály Termálfürdő, Strandfürdő és Uszoda

A közelben zajló építkezés miatt néhány medence bezárt, de hat így is maradt. Közülük a legizgalmasabb az élménymedence, amelyben a sodrófolyosó, a pezsgőágy vagy a tocsogós napozók használata is szórakozást jelent. Aki nemcsak a vízben szeretne mozogni, az a fitnessgépeket vagy a streetball pályát is kipróbálhatja. Sok a füves terület, ahova le lehet pakolni, és a régi nagy fák miatt árnyékos rész is bőven található. A fürdőbe 3 éves kor alatt a belépés ingyenes, és vannak családi kedvezmények is.

Csillaghelyi Strandfürdő

Budapest legrégebbi strandja: már az 1800-as évek második felétől működött, a legutóbbi felújítást pedig 2000-ben végezték. A hegyoldalban épült fürdő első szintjén egy úszó és egy strandmedence található, följebb gyerekpancsoló és napozóterület áll. Elhelyezkedése és ősfás parkja miatt egyedi a hangulata, és ehhez hasonló nyugalmat máshol nem lehet találni, aki tehát nem a nyüzsgésre vágyik, annak érdemes felkeresnie. A gyermekmedencéhez csúszda is tartozik, ez teheti még változatosabbá a fürdőzést. Sportolni a focipályán, valamint a szabadtéri fitnessparkban is lehet. A fás területek biztonságos árnyékot biztosítanak a család gondtalan pihenéséhez. Az sem mellékes, hogy a jegy olcsóbb, mint máshol: ezer forint minden nap, és természetesen három év alatt nem kell fizetni.

Paskál strand

Budapest legfiatalabb strandfürdője, ami 1989-ben nyílt meg, és fejlesztésén dolgoznak jelenleg is. Júliusban elkészül az új fürdőépület, de a medencék addig is használhatók. Gyermekmedencéjében a legkisebbek is kedvet kaphatnak a pancsoláshoz, hiszen lassan mélyül, és a minicsúszda is barátságos. A 14. kerületben lévő strand előnye, hogy tágas zöldfelületen lehet pihenni, napozni, és a tömeg mindig elviselhető. A sportoláshoz pályák is rendelkezésre állnak.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.