Május 29: a családok napja a múzeumokban – ingyenes programok

forrás: csalad.hu

muzeumAz idei gyermeknapon, május 29-én kéttucatnyi magyar múzeum kiállításai és gyermeknapi programjai lesznek ingyenes látogathatók a családok számára. Így válik a gyermeknap múzeumi családi nappá is.

A Néprajzi Múzeumban tartott sajtótájékoztatón Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár bejelentette: gyermeknapi programokkal, egyebek mellett interaktív tárlatvezetéssel várják budapesti és vidéki múzeumok a családokat vasárnap. Számos múzeum díjmentes belépést biztosít nemcsak a diákoknak, hanem a kísérő szülőknek is.

Hoppál Péter közölte, 13 állami fenntartású budapesti intézmény és tagintézményei, valamint a hozzájuk kapcsolódó 11 vidéki intézmény az ingyenes belépésen túl különböző foglalkozásokkal is várja a gyermeknapi látogatókat. E kulturális intézmények listáját alább közöljük. A gyermeknapi ingyenes belépési lehetőség a családok számára része a kormány politikájának, amellyel kiemelten segíti a gyermekeket. Novák Katalin ifjúság- és családügyi államtitkár ehhez hozzáfűzte, hogy Magyarország 2017-ben a GDP 4,3 százalékát fordítja családtámogatásokra, míg ez az arány OECD-átlagban 2,5 százalék – mondta Novák Katalin család- és ifjúságpolitikáért felelős államtitkár szerdán Budapesten.

díj4

Május 29.: családok napja a múzeumokban

 A Magyar Nemzeti Galériában a Nemzetközi Gyermeknap alkalmából az állandó kiállítás megtekintése mellett interaktív tárlatvezetést tartanak.

 A Petőfi Irodalmi Múzeumban, a Károlyi-palota kertjében kisiskolások számára Sárkányok márpedig vannak! címmel rendeznek játékos sárkányozást,

 a Magyar Nemzeti Múzeumban családi kincskereső délelőttöt szerveznek.

 A Bajor Gizi Színészmúzeumban jelmezes öltözködéssel, kerti akadályversennyel, kvízjátékokkal és egyéb fejtörőkkel valamint kézműves műhelyükben: jelmeztervek, komplett árny/papírszínház készítésével várják az érdeklődőket.

 A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban interaktív nyomozós játékon lehet részt venni, amely a századforduló Magyarországának kereskedésein, fényes kávéházain, elegáns szállodáin, vendéglőin át kalauzolja a résztvevőket.

 A Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltárban az egyiptomi a múmiák világa lehet bepillantani.

 A Magyar Természettudományi Múzeumban a kiállítások mellé családi ismeretterjesztő játszóházat, kézműves foglalkozásokat, filmvetítéseket szerveznek. A családi játszóházban animátorok segítségével ismeretterjesztő társasjátékokat.

Gyermeknapi ingyenes programok várják az érdeklődőket ezeken kívül a Kassák Múzeumban, a Ludwig Múzeumban, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeumban, a Néprajzi Múzeumban, az Iparművészeti Múzeumban és a Nagytétényi Kastélymúzeumban; vidéken Széphalomban a Magyar Nyelv Múzeumában, Sárospatakon a Rákóczi Múzeumban, a vajai Vay-várban, a nyírbátori Báthori István Múzeumban, Balassagyarmaton a Palóc Múzeumban, Gyöngyösön a Mátra Múzeumban, Zircen a Bakonyi Természettudományi Múzeumban, valamint a szentendrei és a szennai skanzenban.

Érdemes a kiválasztott intézmény honlapját is felkeresni, mert egyes programokhoz előzetes regisztráció szükséges!