Homeopátiás ötletek őszre – immunerősítés a családnak

forrás: homeopatia.info.hu
oszAz egyik leggyakrabban keresett megoldás ősszel az immunrendszer felkészítése, erősítése a megfázásos, járványos időszakra.

A C és D vitaminok, teák mellett egy egyszerűen követhető homeopátiás protokollt szeretnénk bemutatni. Ezeket a szereket az egész család szedheti, nincs életkori korlátozás, vagy eltérés az adagolásban. Az Oscillococcinum heti 1 tubus mennyiségben javasolt vírusos, influenzás időszakban, Az Oscillococcinum akkor hat legjobban, ha a legelső tünetektől elkezdjük szedni. (borzongás, izomfájdalom, tüsszögés) az Echinacea (kasvirág) alapanyagból készült homeopátiás szer alacsony potenciája (5 CH) és a Thymuline immunserkentő hatásúak. A tymuline, vagy más néven tímusz faktor hormon a csecsemőmirigyben termelődik, szerepet játszik a sejtes immunitásban, a T sejtek differenciálódásában, a T sejtek és természetes ölősejtek (ezek a sejtek pusztítják el többek között a vírussal fertőzött, vagy tumoros sejteket is) működésében. Így fontos feladatot játszik a természetes védekezés folyamatában. A Thymuline szabályozó hatását sokoldalúan használhatjuk, közepes potenciában (9 CH).

Heti immunerősítő terv őszi –téli időszakra:

Reggel Este
Hétfő  Echinacea, 1×5 golyócska Echinacea, 1×5 golyócska
Kedd Echinacea, 1×5 golyócska Echinacea, 1×5 golyócska
Szerda Echinacea, 1×5 golyócska Echinacea, 1×5 golyócska
Csütörtök Echinacea, 1×5 golyócska Echinacea, 1×5 golyócska
Péntek Echinacea, 1×5 golyócska Echinacea, 1×5 golyócska
Szombat Thymuline 1×5 golyócska
Vasárnap Thymuline 1×5 golyócska

+ influenzás időszakban heti 1 tubus Oscillococcinum.

Mikor használhatjuk még az immunerősítő szereket?

Heveny betegségek esetén általános immunerősítőként javasolhatjuk BÁRMILYEN terápia kiegészítéseként! Ilyenkor napi 3-4×5 golyócska szedhető felváltva a két szerből (Tymuline-Echinacea) Különösen jó olyan időszakban, amikor nincs nagyobb baj, csak egy kis megfázás, és nincs ötletünk, mit szedjünk rá.

Oltás után a megfelelő immunválasz támogatására adjunk Thymuline-t, napi 3×5 golyócskát 5 napig. Csecsemőknek vízben oldva is beadható, itatópohárban.

A Thymuline közvetlenül megvásárolható  az Aranysárkány Webpatikában.