I. Nagycsaládos fesztivál a Vasúttörténeti Parkban

I. Nagycsaládos fesztivál a Vasúttörténeti Parkban

szeptember 14.,  Vasúttörténeti Park

Fesztival_vasarnap.cdrAz ENSZ Családévének 20. évfordulóján az I. Nagycsaládos Fesztivál fő üzenete a család pozitív értékeinek eleven példa általi közvetítése, hogy „Családban élni jó!”. A Szervező, Nagycsaládosok Országos Egyesületének ( NOE) célja, a szervezet családias jellegének megízleltetése másokkal.
Az I. Nagycsaládos Fesztivál egy kulturális fesztivál, mely hagyományaiban a NOE hagyományos Őszi Találkozóinak jellegét viszi tovább, ám gazdagítja azt új tartalommal is. Az eseménynek Közép-Európa legnagyobb interaktív vasúti emlékparkja, a Vasúttörténeti Park ad otthont. A rendezvény fővédnöke: Dr. Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke.


A nagy érdeklődésre tekintettel a fesztivál szeptember 13-án zártkörű volt a NOE tagcsaládjai számára. Szeptember 14-én rendezvényünk nyitott, az érdeklődő családok számára a legjobb választás a tartalmas időtöltésre, szórakozásra! Információk: http://fesztival.noe.hu/.
A parkban mindkét napon, több helyszínen várják színes programok a látogatókat. Az Orient Csarnok színpadát zenés, táncos, irodalmi és színházi produkciók töltik meg. A csarnok területén egyesületünk régiói is bemutatkoznak kézműves játszóházakkal és kulturális programokkal. A NOE a NAKVI-val szoros együttműködésben szervezi az eseményt, és egyúttal a versenyképes tudást adó agrár-szakképzési rendszerben tanuló diákok is lehetőséget kapnak a bemutatkozásra. Kiállítóként részt vesznek partnereink, az ország minden területéről érkező magyar gazdák, nagycsaládos gazdaságok, valamint kulturális partnereink.  A gyerekek megismerkedhetnek a pék szakma, a fazekasság és a kézműves foglalkozásokkal is.
A fesztivál egyedi hangulatát az adja, hogy békés, családias légkörben találkozhatnak az ország egész területéről érkező, hasonló érdeklődésű, generációról generációra értékeket közvetítő nagycsaládosok. A résztvevők között sok olyan család is van, akik a segítségünk nélkül el sem jutnának a Vasúttörténeti Parkba. A rendezvényre a két nap alatt 6-8 ezer látogatót várnak. Szeptember 13-án mintegy 3000 nagycsaládos érkezett különvonattal az ország különböző vidékeiről!

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.