Betyár nagy kalandozás a Sobri Jóska Élményparkban

Betyár nagy kalandozás a Sobri Jóska Élményparkban

Sobri Jóska Élménypark – kalandok a Bakony szívében

Írta: Vargacz Alexandra

P1190493A híres betyárról, Sobri Jóskáról elnevezett élmény- és kalandpark Magyarország leghosszabb drótkötél-pályájával, több mint félszáz játékelemmel, közel 30 hektáron várja a vállalkozó kedvű „betyárokat”. Ez esetben pedig a szó alatt a hajnalban kelő, a napot utolsó pillanatig kihasználó játékos hajlamú gyermekeket és felnőtteket értjük. A Kislődön, Veszprémtől 20 kilométerre található komplexum impozáns környezetével, a festői szépségű bakonyi panorámával a család minden generációja számára változatos lehetőségeket kínál, hiszen amíg legkisebbek a játszótéren, az ugráló várban vagy az állatsimogatóban szórakozhatnak, addig az idősebbek a 4 hektáros területen fekvő tóparton pihenhetnek vagy horgászhatnak. A nem mindennapi kalandokat keresők pedig végigügyeskedhetik a drótkötélpálya akadályait, Tarzanként süvíthetnek át a 150 méter hosszú tócsúszón, hófánkkal repeszthetnek a lejtőkön vagy száguldozhatnak a nyáron átadott 900 méter összhosszúságú bobpályán. Itt élményből nincs hiány!

A következőkben néhány kipróbált játékot mutatunk be:

Baseball

P1190460Egy ketrecbe zárva védősisakban és fa ütővel tesztelhetjük ügyességünket, reakcióképességünket és mozdulatgyorsaságunkat a gépből felénk repülő labdák kereszttüzében. Érdemes koncentrálni, mert az adagoló nem lassul és sorozatban kapjuk az elütésre váró lasztikat. Amikor lement a sorozat bizony rájövünk, hogy nem is olyan egyszerű ez a sportág, mint a filmekben látszik és ügyesnek kell lenni egy hazafutáshoz. Azonban tudjuk, hogy gyakorlat teszi a mestert, már mondjuk is az animátornak, hogy töltse újra a labdákat, jöhet a második adag. Alapállás, ütőt fel!

Hófánk

Az elnevezés megtévesztő, itt bizony hó nélkül is szánkózhatunk a fánk formára emlékeztető gumiteknőnkben. A kalandos csúszáshoz 3 speciális műanyag elemekből kialakított pálya is rendelkezésünkre áll, amelyek tetejét felvonóval lehet megközelíteni. Ezek közül kettő kanyarokkal tarkított, amiket Kicsik és Nagyok egyaránt biztonságosan igénybe vehetnek, valamint egy egyenes, ami a tóban végződik. Ezt biztosan nem ússzuk meg szárazon, ezért fürdőruha és úszni tudás szükséges a pálya teljesítéséhez. A pörgés kiszámíthatatlansága és a sebesség emlékezetes élménnyé varázsolja a csúszásainkat.

Nautic Jet – hajócsúszda

P1190525Hajóval repülni? Na, itt ez sem lehetetlen. Ezt a játékot a legnagyobb kalandvágyóknak, igazi adrenalin függőknek ajánljuk. A bátor jelentkezőt beülés után biztonságosan rögzítik egy műanyag hajóban, majd egy sínnel kialakított pályán 10 méter magasra felhúzzák és szabadon engedik. Szélsebes gyorsulás, lecsúszás, lélegzetelállás, repülés a víz felett, landolás. Pulzus az egekben, az érzés felülmúlhatatlan.

Bobpálya

Júliusban nyitott meg a nagyközönség előtt a legmodernebb technológiával készült, egyszerre akár 20 kocsival is üzemelő bobpálya. A közel 1 kilométeres útszakasz a kalandpark rendkívüli vonzerejét jelentő csodálatos természeti környezet egyik legszebb részén kapott helyet. Gyermekekkel kihagyhatatlan programelem. Még ki sem szállunk a pálya végén a kocsiból, máris jön a kérdés egy széles mosoly és a jól ismert csillogó szempár kíséretében: Ugye, megyünk még egy kört?

Mászófal

Erős vagy, bátor és ügyes? Akkor a falon a helyed! A 9 méter magasságú fal két hatalmas fa közé van kifeszítve, hogy természetközelibb legyen az érzés. Kezdő és haladó mászóútvonalon is meg lehet közelíteni a csúcsot, így mindenki kiválaszthatja a számára megfelelőt. Ha igazán bevállalós vagy, akkor az élménypark legnagyobb fáját is megmászhatod, ahol egészen 10 méter magasságig is eljuthatsz. Speciális beülő heveder és képzett animátorok vigyáznak Rád, úgyhogy bátran nekivághatsz a kalandnak. A csúcsról lepillantani fantasztikus érzést kelt.

P1190527Levezetésképp pedig lehet lovagolni, íjászkodni, lufikra lövöldözni, gokartozni vagy éppen tutajjal átkelni a tavon. A játékok minőségi és aktív szórakozást nyújtanak mindenki számára, a közeljövőben pedig újabb attrakciók és további fejlesztések várhatók, amelyek továbbnövelik az élménypark vonzerejét a közép-magyarországi turisztikai régióban.

Részletes információk itt: http://www.bakonyikalandpark.hu/

  • Felelős Szülők Iskolája
  • ügyvezető

Vargacz Alexandra

sportszervező menedzser, online marketing szakember, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.